ODS je v novém sídle. Zaplatí za něj 400 tisíc měsíčně

Eva Benešová
15. 6. 2009 19:47
Kdo povede kampaň, zatím není rozhodnuto
Předseda ODS Mirek Topolánek
Předseda ODS Mirek Topolánek | Foto: Jan Langer

Praha - Širší vedení ODS se dnes poprvé sešlo v novém sídle na pražském Pankráci. Do pronajatých prostor se přesune volební štáb z Jánského Vršku v centru Prahy.

Za 400 tisíc měsíčně tu má strana pronajatých 911 metrů kanceláří. Chce v nich budovat rychlou a otevřenou kampaň. Sídlo si pochvalovali všichni přestavitelé strany.

„Je tu velitelský můstek, otevřený newsroom i spacákovna. Nechceme dělat revoluci, ale pracovat 24 hodin denně," komentoval nové zázemí místopředseda strany Ivan Langer.

Právě o přípravě kampaně pro předčasné volby do sněmovny dnes večer jednala výkonná rada ODS. „Probíhala diskuze o tom, kdo budou lídři. Nedokončili jsme ji, a proto o tom nemohu blíže informovat," prohlásil šéf strany Mirek Topolánek.

Stejné je to v případě garantů jednotlivých kapitol programového prohlášení. Ty ODS představí až společně s programem. Volby do poslanecké sněmovny proběhnou nejpozději o víkendu 9. a 10. října. Kampaň neoficiálně odstartovala hned po volbách do europarlamentu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy