O Diag Human hovořte opatrně, radil Nečas poslancům

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 6. 2011 17:19
Vládní poslanci odmítli návrh opozice, která chtěla kauzu řešit na sněmovní půdě
Petr Nečas.
Petr Nečas. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Je třeba si dávat pozor na slovíčka, tak ve čtvrtek radil politikům v souvislosti s kauzou Diag Human premiér Petr Nečas. Upozornil, že případ je založen na výrocích a poslanci, senátoři a ministři by měli být opatrní.

Společnost Diag Human se s Českou republikou soudí o náhradu škody za zmařený obchod s krevní plazmou. Ve sporu jde nyní již o více než deset miliard korun.

"Chtěl bych apelovat na to, abychom se všichni vyjadřovali velmi opatrně, protože jakýkoliv výrok pak může být použit proti České republice. ... Je to spor založený na výrocích, na tom, že něco bylo řečeno, ne uděláno. Proto si, prosím, všichni dejme pozor na slovíčka," řekl Nečas.

Doplnil, že kauza je stále živá, a proto považuje za nevhodné, aby ji projednávala dolní i horní komora Parlamentu. "Pokud ČR sdělí některé své právní pozice, tak je to věc, která může být použita proti ČR, stejně jako výrok ústavního činitele, který je nepřiměřený," dodal Nečas.

Poslanci opozice v úterý požadovali, aby premiér přednesl ve sněmovně zprávu o kauze Diag Human a situaci vysvětlil. Navrhli zařadit zprávu jako nový bod programu schůze. Pro návrh ale nezískali dost hlasů.

 

Právě se děje

Další zprávy