Moldan opouští po dvaceti letech ODS. Jde k TOP 09

Kateřina Eliášová
13. 1. 2010 17:50
Senátor a zakládající člen ODS chce TOP 09 pomáhat s ekologickým programem
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jeden ze zakládajících členů ODS, ekolog a první ministr životního prostředí za Občanské fórum Bedřich Moldan opouští ODS.

Jeho mnohaletých zkušeností v oblasti ekologie teď bude využívat TOP 09.

"Usoudil jsem, že u TOP 09 budu mít větší prostor pro formulování environmentální politiky v konzervatvním duchu," řekl Aktuálně.cz Moldan.

Programovou část týkající se ekologie a životního prostředí dostal v ODS na starost 1. místopředseda ODS David Vodrážka. Moldan se - i kvůli tomu - sešel i s předsedou Mirkem Topolánkem.

"Potkal jsem se s ním a nepřesvědčil mne. Jmenovat garantem zelené politiky Davida Vodrážku bylo rozhodnutí ODS. K tomu bych se dál něchtěl vyjadřovat," uvedl Moldan.

Členství v ODS skončí Moldanovi koncem března, do té doby má zaplaceny stranické příspěvky. O vstupu do TOP 09 zatím neuvažuje. Nerozhodl se ani, zda bude za TOP 09 kandidovat na podzim do senátu.

ODS chce v jeho obvodu na Kutnohorsku nasadit do boje o senátorské křeslo partnerku šéfa ODS Lucii Talmanovou.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy