Moldan opouští po dvaceti letech ODS. Jde k TOP 09

Kateřina Eliášová
13. 1. 2010 17:50
Senátor a zakládající člen ODS chce TOP 09 pomáhat s ekologickým programem
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jeden ze zakládajících členů ODS, ekolog a první ministr životního prostředí za Občanské fórum Bedřich Moldan opouští ODS.

Jeho mnohaletých zkušeností v oblasti ekologie teď bude využívat TOP 09.

"Usoudil jsem, že u TOP 09 budu mít větší prostor pro formulování environmentální politiky v konzervatvním duchu," řekl Aktuálně.cz Moldan.

Programovou část týkající se ekologie a životního prostředí dostal v ODS na starost 1. místopředseda ODS David Vodrážka. Moldan se - i kvůli tomu - sešel i s předsedou Mirkem Topolánkem.

"Potkal jsem se s ním a nepřesvědčil mne. Jmenovat garantem zelené politiky Davida Vodrážku bylo rozhodnutí ODS. K tomu bych se dál něchtěl vyjadřovat," uvedl Moldan.

Členství v ODS skončí Moldanovi koncem března, do té doby má zaplaceny stranické příspěvky. O vstupu do TOP 09 zatím neuvažuje. Nerozhodl se ani, zda bude za TOP 09 kandidovat na podzim do senátu.

ODS chce v jeho obvodu na Kutnohorsku nasadit do boje o senátorské křeslo partnerku šéfa ODS Lucii Talmanovou.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy