Ministr financí Kalousek zfackoval muže v centru Prahy

Domácí Domácí
21. 9. 2011 20:35
Miroslav Kalousek, který incident potvrdil, se údajně bránil vulgárnímu útoku
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek měl v centru Prahy na Malostranském náměstí konflikt, který přerostl až ve fyzickou potyčku.

Přímo na ulici "padlo pár facek" poté, co se na ministra údajně slovně obořil jeden z mužů na ulici.

Incident potvrdil Aktuálně.cz i sám Kalousek, uvedl, že se jen bránil vulgárnímu útoku.

"Rozhodně jsem se nerval. Jednomu hulvátovi jsem dal pár facek, myslím, že padly na úrodnou půdu," řekl Aktuálně.cz ministr o události, která se podle dostupných svědectví odehrála v podloubí u vchodu do areálu Poslanecké sněmovny.

Na vládní tiskové konferenci pak podotkl, že "jeden drzý spratek dostal čtyři facky". Ministr financí prý doufá, že to prospěje výchově a dalšímu mentálnímu vývoji dotyčného mladého muže.

"Vláda konstatovala, že pan ministr... rozhodně neaspiruje na titul pedagog roku," komentoval potyčku premiér Petr Nečas (ODS).

Policie o žádném incidentu neví. "Naše jednotky nemusely nic takového řešit," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Nadávky a dvě facky

Pouliční mely u Poslanecké sněmovny si lidé na ulici nemohli nevšimnout, mezi jinými ji zaznamenal i svědek, který ji oznámil poslanci Věcí veřejných Petru Skokanovi.

"Volali mi známí, že byli svědkem incidentu," řekl Aktuálně.cz Skokan a popsal událost, jak se podle jeho zdroje seběhla.

"Limuzína jela kolem podloubí na Malostranském náměstí. Z toho podloubí vystoupil zhruba dvacetiletý muž a začal velice sprostě Kalouskovi nadávat. Říkal mu údajně zloději, hajzle a byl velmi vulgární. Kalousek po několika metrech z auta vystoupil, šel k mladíkovi a napomínal ho. Když ale muž pokračoval v urážkách, tak mu údajně Kalousek dal ránu. Mladík ale pokračoval. Kalousek se otočil a dal mu ještě jednu. Byla u toho řada diváků, načež mladík zmlknul a Kalousek odjel."

Gazdík: Je to zkrat

Na incident 1. místopředsedy TOP 09 reagoval šéf poslaneckého klubu této strany Petr Gazdík.

Na dotaz Aktuálně.cz řekl, že incidentu nebyl přítomen a tedy nedokáže posoudit, zda byla ministrova reakce adekvátní.

"Dovedu si ale představit, že člověk jedná ve zkratu a příliš emotivně, když se na něj snese příliš vulgarit. Facka někdy může být nejrychlejší a nejefektivnější řešení zbytečných sporů, tak jak tomu bývalo už za našich dědečků," míní Gazdík.

Babák přišel o zuby

Do fyzické potyčky se nedávno zapletl také poslanec za Věci veřejné Michal Babák. Při rvačce v baru na pražské Malé Straně dokonce přišel o přední zuby.

Michal Babák přišel o přední zuby
Michal Babák přišel o přední zuby | Foto: Televize Metropol

Podle některých svědků se Babák vytahoval na tamní stálé hosty, kteří jeho silácké řeči neunesli, a poslanec skončil na hraně barového pultu.

Jinak popsal potyčku zaměstnanec klubu: "Babák napadl na baru hosta, začal se s ním prát. Když se je snažili dát od sebe, tak chtěl utéci. Upadl hlavou na stůl a vyrazil si zuby. Poté, co přijela sanitka a policie, se rozplakal," sdělil novinářům.

Oba účastníci potyčky později veřejně oznámili, že spor, který přerostl v bitku, vyřešili a celou událost považují za uzavřenou. Sám Babák se o několik dní později ve sněmovně ukázal s novým chrupem.

 

Právě se děje

před 24 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy