Poslanec Babák se popral v baru. Přišel o přední zuby

Domácí ČTK Markéta Šrajbrová Domácí, ČTK, Markéta Šrajbrová
31. 8. 2011 14:42
Podle svědků poslanec při potyčce skončil hlavou na hraně barového pultu
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák krátce po bitce.
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák krátce po bitce. | Foto: Televize Metropol

Praha - Poslanec Věcí veřejných Michal Babák přišel podle svědků o přední zuby při noční potyčce v baru na pražské Malé Straně.

Oba účastníci potyčky později věřejně oznámili, že spor, který přerostl v bitku, vyřešili a celou událost považují za uzavřenou.

Přesto není zcela jasné, jak se celý incident odehrál. O původu Babákova zranění koluje už několik verzí.

Podle některých se poslanec vytahoval na stálé hosty, kteří jeho silácké řeči neunesli, a Babák skončil na hraně barového pultu. Spekuluje se i o tom, že se poslanec popral přímo s majitelem baru. Ten však později uvedl, že odešel asi hodinu před konfliktem.

Jinak popisuje potyčku zaměstnanec klubu. "Babák napadl na baru hosta, začal se s ním prát. Když se je snažili dát od sebe, tak chtěl utéci. Upadl hlavou na stůl a vyrazil si zuby. Poté, co přijela sanitka a policie, se rozplakal," sdělil serveru Novinky.cz.

"Poslanec Michal Babák nebude celou věc komentovat, protože probíhá její policejní vyšetřování. Své vyjádření podal Policii ČR," uvedl nejprve mluvčí VV Jakub Žižka.

Později ale přišla strana s novým, mnohem konkrétnějším sdělením, které prokázalo snahu obou účastníků potyčky celou věc vyřešit bez zbytečných komplikací.

"Během včerejšího večera jsme řešili banální osobni spor, který vyvrcholil zbytečnou fyzickou potyčkou. Dnes jsme spor vyřešili osobním rozhovorem a tím považujeme celou záležitost za uzavřenou," stojí v prohlášení, pod kterým je podepsaný Michal Babák a Jaroslav Háša.

V baru byla policie i záchranka 

Výjezd do klubu Blue Light potvrdily mluvčí pražské policie i záchranky.

"V nočních hodinách jsme přijali oznámení o potyčce v Josefské ulici, která si vyžádala lehké zranění jedné z osob. Okolnosti případu dále prošetřujeme," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

"U případu jsme zasahovali, ale nic bližšího sdělovat nemůžu, protože k tomu nemám souhlas pacienta," řekla mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.

VV Babákovi obnovily členství

Zda se bude incidentem zabývat předsednictvo VV, se zatím neví. "Podle mě se ale pan poslanec Babák vytrestal sám už tím, že přišel o zuby," uvedla místopředsedkyně strany a Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová.

"Já moc doufám, že klukovina a rvačky Michala Babáka se na předsednictvu řešit nebudou," sdělil místopředseda VV Tomáš Jarolím. "Poslanec Babák mě zajímá ve vztahu k tomu, jak pracuje ve sněmovně a ne co dělá večer v hospodě. Pokud bránil slabšího nebo čest ženy, tak to dokonce i chápu," dodal.

Právě v úterý Věci veřejné Babákovi obnovily členství ve straně. Měl ho pozastavené od konce května kvůli informacím, že nedostatečně doložil původ peněz na sponzorské dary.

Audit, který si strana nechala zpracovat, však žádné praní špinavých peněz neprokázal. Babák je podle něj čistý.

Poslanec v reakci na výsledky kontroly prohlásil, že odmítá jakékoliv další zpochybňování své osobní i profesionální integrity.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

Další zprávy