ODS vábí voliče v Čechách

ODS vábí voliče v Čechách
Naopak v Příbrami na náměstí už modrý tým oslovil i národnostní menšiny
a přetáhnout se snažil i členy konkurenční voličské obce.
Lákadla pro děti
je nepřiměla poslouchat volební program.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
3. 6. 2009 11:55

Předvolební kampaň k volbám do Evropského parlamentu vrcholí a politické strany oslovují voliče se svým programem. Na některých mítinzích prší vejce, o jiné je zoufalý nezájem. Populistické a útočné projevy budí rozporuplné reakce, zatímco věcná informační kampaň málokoho zajímá. Podívejte se, s jakou účastí se setkal Jan Zahradil a ODS při své kampani v Čechách.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy