Kalouskovy facky bude řešit i Nečas. Rath: Měl opičku

Domácí Domácí
22. 9. 2011 15:35
Potyčku ministra financí s drzým mladíkem začala prověřovat policie
Miroslav Kalousek.
Miroslav Kalousek. | Foto: Jan Langer

Praha - Incident, při kterém ministr financí Miroslav Kalousek nafackoval vulgárně nadávajícímu mladíkovi, hodlá řešit i premiér Petr Nečas.

S Kalouskem si o potyčce hodlá promluvit, jakmile se šéf státní kasy vrátí ze služební cesty v USA.

"Nehodlám se dopustit nějakého ostrého výroku. Nejprve si o tom chci s panem ministrem promluvit a zjistit, k čemu vlastně došlo," uvedl Nečas při poslaneckých interpelacích s tím, že citace z médií pro něj nejsou relevantní informace.

"Za svou vlastní politickou karieru jsem si už přečetl řadu výroků, které jsem nikdy neřekl," tvrdí.

Incident zajímá i policii

Potyčku na Malostranském náměstí ve čtvrtek začala prověřovat policie, která zkoumá i kamerové záznamy z okolí.

"Zatím se dá hovořit o přestupku, ale ze strany obou aktérů," řekla Aktuálně.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kalouskův výstup popudil opozici, její poslanci dokonce ministra vyzvali k rezignaci.

Pokud to neudělá, premiér by měl podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky Kalouska odvolat.

Jako obvykle se ozval i David Rath. "Měl příjemnou, veselou opičku. Dělalo mu trochu problém trefit se do poměrně širokých dveří poslanecké jídelny. Zápasil jak s poslaneckou kartou, tak s futrem," tvrdil Rath.

Tejc: Měl by mít ochranku, aby bránila kolemjdoucí

"Osobně jsem přesvědčen o tom, že do slušné politické kultury nepatří ministři, kteří fackují občany na chodníku," řekl k incidentu Sobotka při diskusi o programu mimořádné schůze.

Přisadil si i poslanec Jeroným Tejc (ČSSD). "Ministr vnitra by měl přidělit Kalouskovi ochranku. Ta by mohla bránit kolemjdoucí od napadání a fyzických útoků ze strany ministra," řekl v nadsázce Aktuálně.cz

Kalousek ve čtvrtek zfackoval asi dvacetiletého mladíka, který na něho prý pokřikoval, že je zloděj a bude viset. Sobotka očekával, že se Nečas od ministrova chování distancuje, což se podle šéfa ČSSD nestalo. Událost podle něho poškozuje autoritu demokratického režimu.

Ministr financí komentoval ve středu incident slovy, že "jeden drzý spratek dostal čtyři facky". Nečas uvedl, že vláda konstatovala, že Kalousek rozhodně neaspiruje na titul pedagog roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy