Hulinský má v souboji o vlivný post rivala. Z volejbalu

Jan Němec Zdeněk John, Jan Němec, Jakub Novák
24. 1. 2014 17:00
Boj o sportovního náměstka je sporem dvou nejvlivnějších sportovních funkcionářů

Praha - Doposud neohrožený kandidát na post "sportovního" náměstka na ministerstvu školství našel protivníka.

Proti mistru umění taekwondo Petru Hulinskému z týmu ČSSD se totiž o tuto pozici bude za hnutí ANO zřejmě ucházet také někdejší šéf volejbalového svazu Antonín Lébl.

Jeho nominaci potvrdil Andrej Babiš. "Ano, Antonín Lébl by mohl být kandidátem hnutí ANO na post náměstka pro sport, pokud nám ČSSD toto místo nabídne," řekl deníku Insider.

Samotný Lébl tuto možnost nevyvrátil. "Nebudu to v tomto okamžiku komentovat," napsal Insideru v SMS zprávě.

Post náměstka pro sport je v resortu důležitou pozicí. V příštích letech bude mít na starosti mimo jiné nové nastavení systému podpory sportu, do kterého ze státní kasy tečou miliardy korun.

Petr Hulinský (ČSSD).
Petr Hulinský (ČSSD). | Foto: Ludvík Hradilek

Také budoucí ministr školství a Hulinského spolustraník senátor Marcel Chládek potvrdil, že jméno Antonína Lébla je mezi návrhy.

Konečné rozhodnutí, kterou oblast resortu by měl náměstek nominovaný hnutím ANO případně na starosti, padne až poté, co se předsedové jednotlivých koaličních stran dohodnou na systému, jak budou náměstci koaličních stran na jednotlivá ministerstva obsazováni.

Podle zdrojů Insideru by v případě zástupce ANO mělo jít buď o sport, nebo o evropské fondy, i když ve druhém případě chtěl Marcel Chládek původně zachovat kontinuitu a ponechat ve vedení náměstka Michala Zaorálka.

Za "soubojem" mezi Hulinským a Léblem lze vidět také soupeření o vliv mezi dvěma mocnými sportovními funkcionáři - současným šéfem Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem a předsedou České unie sportu (dříve ČSTV) Miroslavem Janstou.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Hulinský v. Lébl. Kdo je čí kůň ve hře o sportovního náměstka?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy