Dusíka by na ministerstvu mohl nahradit náměstek Korbel

Zpravodajská směna
19. 3. 2010 14:30
Demisi ministra životního prostředí už přijal prezident Václav Klaus
Řízením ministerstva životního prostředí byl zatím pověřen František Korbel
Řízením ministerstva životního prostředí byl zatím pověřen František Korbel | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Prezident Václav Klaus odpoledne přijal demisi ministra životního prostředí Jana Dusíka.

V čele úřadu ho zatím zastupuje jeho náměstek František Korbel. "Vedením úřadu mne pověřil ještě ministr Dusík," upřesnil Korbel. 

Korbel by mohl Dusíka ve funkci i úplně nahradit. O podmínkách případné kandidatury na post ministra už předběžně mluvil s předsedou Strany zelených Ondřejem Liškou. "Zatím je ale předčasné mluvit o tom, že bych mohl Jana Dusíka ve funkci nahradit," řekl Aktuálně.cz Korbel.

Šéf zelených pak o situaci na ministerstvu jednal s premiérem Janem Fischerem. Ubezpečil ho, že zelení nehodlají z vlády odejít.

"Na schůzce nepadlo žádné jméno osoby, která by mohla funkci ministra pro životní prostředí obsadit. Premiér má zájem tuto věc uzavřít v pondělí," popsal průběh schůzky Fischerův mluvčí Roman Prorok.

"Vyjasnili jsme si s premiérem pozice. Žádná jména nepadla. V pondělí budou jednání pokračovat. V tuto chvíli je debata o setrvání nominantů zelených ve vládě vzhledem k výše uvedenému irelevantní," vzkázal Liška po mluvčím zelených Reném Kubáškovi.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy