Dobeš se rozloučil s Bátorou odstupným 250 tisíc

Domácí ČTK Domácí, ČTK
17. 1. 2012 6:54
Kontroverzní úředník resortu školství byl i přes rezignaci zaměstnancem až do konce roku
Ladislav Bátora.
Ladislav Bátora. | Foto: Michal Štůsek

Praha - Kontroverzní úředník Ladislav Bátora odešel z ministerstva školství s odstupným čtvrt milionu korun.

Po své rezignaci na funkci zástupce šéfa kabinetu loni v říjnu totiž zůstal zaměstnancem úřadu až do konce roku. Díky tomu, že jeho funkci pak vedení zrušilo, odešel s takto vysokým odstupným, uvedla úterní MF Dnes.

Ministr Josef Dobeš (VV) ani Bátora nechtěli deníku informaci o odstupném komentovat.

"Pan Bátora zůstal zaměstnancem i po rezignaci. Přijal post poradce. Z organizačních důvodů pak bylo jeho místo zrušeno, a tak měl zákonný nárok na odstupné," sdělil deníku Antonín Zelenka z tiskového odboru ministerstva školství s tím, že Bátora ukončil svůj pracovní poměr k 31. prosinci.

Bátora tak na ministerstvu školství působil celkem devět měsíců. Většinou času na zkrácený úvazek.

Bátora, kterého si do úřadu přivedl Dobeš, v minulosti kandidoval za nacionalistickou Národní stranu ve volbách do sněmovny. Proti jeho působení na ministerstvu se ihned zvedla vlna kritiky. Protestovali proti němu neziskové organizace i politici.

Kromě jeho napojení na ultrapravicovou scénu se jim nelíbily jeho aktivity v konzervativní iniciativě D.O.S.T. Když pak Bátora urazil na sociální síti Facebook předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, odmítali ministři této strany chodit na jednání vlády.

Svoji rezignaci Bátora v říjnu vysvětlil tím, že se chce veřejně angažovat, v čemž mu bránil závazek zdržet se politických prohlášení. Na začátku prosince pak Bátora skončil nejen jako Dobešův poradce, ale i v čele hnutí D.O.S.T.

Právo tehdy napsalo, že důvodem rezignace na práci poradce bylo to, že se proti jeho kritice na adresu členů vlády postavil nejen Dobeš, ale i jeho nejbližší spolupracovníci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy