Cyril Zapletal (ČSSD)

8. 5. 2006 13:30

  • 56 let
  • žije v Praze
  • středoškolské vzdělání
  • v letech 1967-1980 pracoval jako horník v dole, dalších 8 let jako pomocný ekonom v důlním úseku dolu Barbora v Karviné. V roce 1992 se stal předsedou Odborového svazu horníků v Praze, roku 2003 se funkce vzdal a nastoupil do státního podniku Diamo
  • v lednu 1994 kandidoval na funkci předsedy největší odborové centrály ČMKOS, avšak neuspěl, stejně tak v senátních volbách v roce 1996
  • od února 2006 je poslancem (když nahradil poslance Hojdara)
  • je ženatý, má dvě děti
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy