Sledujte kapsářky v akci. Bulharky cílily na seniory, tři z nich policie zatkla

Iva Studená Iva Studená
22. 5. 2019 15:54
Pražští kriminalisté zatkli tři ze čtyř Bulharek, které pravidelně přijížděly do České republiky krást. Kromě hlavního města obviněné kradly například také v Chomutově, Ústí nad Labem nebo Teplicích. Za oběti si vybíraly především starší osoby, kterým odcizily z kabelek peněženky s hotovostí, včetně platebních karet. Ve dvou případech byly obětmi také ženy, které si na poště vybíraly důchod. Policie kapsářky obvinila z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po čtvrté ženě stále pátrá. Všem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Díky kriminalistům z druhého policejního obvodu jsou již zlodějky v tuto chvíli ve vazbě a hrozí jim až osm let vězení. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy
 

Právě se děje

před 51 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. Putin po skončení summitu oznámil, že se s Bidenem dohodl na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy