Sledujte kapsářky v akci. Bulharky cílily na seniory, tři z nich policie zatkla

Iva Studená Iva Studená
22. 5. 2019 15:54
Pražští kriminalisté zatkli tři ze čtyř Bulharek, které pravidelně přijížděly do České republiky krást. Kromě hlavního města obviněné kradly například také v Chomutově, Ústí nad Labem nebo Teplicích. Za oběti si vybíraly především starší osoby, kterým odcizily z kabelek peněženky s hotovostí, včetně platebních karet. Ve dvou případech byly obětmi také ženy, které si na poště vybíraly důchod. Policie kapsářky obvinila z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po čtvrté ženě stále pátrá. Všem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Díky kriminalistům z druhého policejního obvodu jsou již zlodějky v tuto chvíli ve vazbě a hrozí jim až osm let vězení. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy