Přepadení obchodu se zbraněmi šetří policie i jako pokus o vraždu. Žena využila nutnou sebeobranu

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 7. 2017 13:54
V Opletalově ulici v centru Prahy zasahovala v pondělí dopoledne policie a záchranná služba kvůli loupežnému přepadení v prodejně zbraní. Záchranáři z budovy odvezli dva zraněné muže. Z dosavadních výsledků vyšetřování zatím plyne, že žena z obchodu využila proti lupiči nutnou obranu, a nedopustila se tak ničeho protiprávního.
V obchodě se zbraněmi v Opletalově ulici v Praze došlo k přepadení. Na místě byly zranění. Policie vyšetřovala a v poutech jí uvízl kolemjdoucí. | Video:

Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako loupež, ale také jako pokus o vraždu. Z dosavadních výsledků vyšetřování zatím plyne, že žena z obchodu využila proti lupiči nutnou obranu, a nedopustila se tak ničeho protiprávního. Na webu to uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Při přepadení byl zraněn prodavač a podezřelý. Záchranáři je odvezli do nemocnice se střelným a bodným poraněním. Muž podezřelý z přepadení zraněním podlehl. Případ vyšetřují kriminalisté. Informovali mluvčí pražské policie Jan Daněk a záchranné služby Jana Poštová. "Podezřelý muž měl kriminálními minulost majetkového, drogového i násilného charakteru," dodal Daněk.

Krátce po pondělní 11:00 se k místu přepadení v Opletalově ulici sjelo několik houkajících policejních aut, vzápětí také záchranáři. Policisté ulici částečně uzavřeli, okraje ulice hlídali zakuklení policisté se samopaly.

Záchranáři nejprve z budovy, kde sídlí také pojišťovna a půjčovna aut, odvezli na pojízdných nosítkách zraněného muže, který byl pravděpodobně napojen na přístroje, které monitorovaly činnost orgánů. Později byl z budovy na nosítkách vyvezen další muž, který měl na krku zpevňující límec.

Podle mluvčí záchranářů Jany Poštové šlo o potyčku mezi dvěma muži, jednatřicetiletým a čtyřiačtyřicetiletým. "Dvě minuty po jedenácté jsme dostali tísňovou výzvu od policie, která nás žádala o součinnost v ulici Opletalova," řekla mluvčí.

Jeden z mužů je postřelený, druhého lékaři odvezli s bodným poraněním. U postřeleného muže nastala podle mluvčí na krátkou dobu srdeční zástava, záchranářům se ho ale podařilo oživit. "Oba dva jsme poté předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení - jednoho do vojenské, druhého do vinohradské nemocnice," dodala Poštová.

Podle pracovnice pojišťovny, která v domě sídlí, muž ozbrojený nožem v obchodě se zbraněmi zranil nožem prodavače, jeho kolegyně následně útočníka postřelila.

 

Právě se děje

Další zprávy