Policie po zásahu kvůli šelmám obvinila na Českolipsku tři lidi, hrozí jim až pět let vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 7. 2018 15:58
Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Česká Lípa - Po zásahu kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty obvinila v úterý policie tři lidi. Hrozí jim až pět let vězení, řekla Jitka Bojanovová z Okresního státního zastupitelství Česká Lípa, které případ dozoruje.

Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Podle serveru Lidovky.cz se kauza týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

"Tři lidé byli zadrženi a obviněni, zatím k žádnému dalšímu posunu nedošlo, protože věc v současné chvíli ještě zpracovává policie, která je buď propustí, nebo podá státnímu zástupci návrh na uvalení vazby," řekla Bojanovová. Další informace k případu sdělit odmítla s odkazem na tiskovou konferenci, která bude ve středu v Praze.

Podle českolipské policejní mluvčí Ivany Balákové stále v případu probíhají úkony trestního řízení. "Nebudeme je specifikovat, až na té tiskové konferenci," doplnila.

Na vyšetřování případu se vedle celníků a policie podílí také Česká inspekce životního prostředí, protože kauza se podle mluvčí Generálního ředitelství cel Hany Prudičové týká porušení mezinárodní úmluvy CITES.

Podle serveru Lidovky.cz zasahovali policisté v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši. Do nelegálního prodeje speciálně upravených pokrmů z tygřích kostí byli údajně zapojeni i zástupci vietnamské komunity. Zasahovali také v Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek stejně jako zoopark v Doksech na Českolipsku. Ten byl v úterý podle zjištění pro veřejnost normálně otevřený.

Celníci zasahovali kvůli chráněným zvířatům i v pražské tržnici Sapa:

Zásah policie a celníků v tržnici SAPA a Zooparku Bašť. Kauza se má týkat údajného zabíjení tygrů | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražování nových bytů v Praze na konci roku zpomalilo meziročně z 11,4 procenta na 4,4 procenta

Další zprávy