Otec na videu nutí dceru mlátit do polštáře a představovat si, že je to Rom. Policie ho obvinila

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
14. 9. 2017 9:25
Až tři roky za mřížemi hrozí muži, který nutil svou šestiletou dceru bít baseballovou pálkou do polštáře a přitom se jí ptal, jestli si představuje, že je to muslim či Rom. Otec dívky celý incident natáčel a záznam se počátkem srpna objevil na Facebooku. Muž je nyní obviněný z podněcování k nenávisti a k omezování práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte. Vyšetřován je na svobodě.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Praha - Policie obvinila sedmadvacetiletého muže, který nabádal svou šestiletou dceru k rasismu a vše točil na video. Záznam se následně dostal na internet. Muž je obviněný z podněcování k nenávisti, k omezování práv a svobod a z ohrožování výchovy dítěte.

Informace deníku Aktuálně.cz potvrdila mluvčí benešovské policie Eva Stulíková. "Hrozí mu až tři roky odnětí svobody," řekla redakci mluvčí s tím, že otec dívky je vyšetřován na svobodě. 

Podivné video se objevilo na Facebooku počátkem srpna, a dostalo se tak k široké veřejnosti. Sedmadvacetiletý muž na něm natáčí svou šestiletou dceru, jak bije baseballovou pálkou do polštáře, a ptá se jí, zda si přitom představuje Romy či muslimy. Po kladné odpovědi ji vybízí k násilí a vulgarismům.  

Policie se jím začala zabývat na základě článků v médiích. "Video, na kterém dívka tluče baseballovou tyčí do polštáře a má si přitom představovat konkrétní představitele různých etnik či náboženských skupin, se objevilo na sociální síti, kde je dotyčný sám zveřejnil," dodala mluvčí policie.

Redakce Aktuálně.cz tehdy mluvila s mužem, který video údajně natočil. Z jeho vyjádření vyplývá, že to jako pochybení nevnímá. Nahrávka vznikla podle něj poté, co byl otec s dívkou na návštěvě v Praze a v metru na ně pokřikovali Romové.

"Zeptal jsem se jí. Nikdo ji nenabádal, jestli si je představuje. Byla z toho vystrašená, jak na nás hulákali," bránil se autor. "Já jsem tím chtěl jen ukázat, že i malé dítě se dokáže ve finále bránit. Nemohou si myslet, že když je ten člověk slabý a o něco menší, tak si na něj mohou dovolovat," dodal. 

Obavy z toho, jak bude dcera reagovat na ostatní děti s jinou barvou pleti, údajný autor videa neměl. "Samozřejmě ví, že člověku se ubližovat nesmí a polštář a postel je něco úplně jiného. Moje dcera moc dobře ví, že lidským bytostem se neubližuje. Do polštáře na posteli se mlátit může. To je jako boxovací pytel. Víte, že do něj můžete v tělocvičně udeřit, ale venku se to nedělá," obhajoval svou výchovu muž.

 

Právě se děje

Další zprávy