Policie chytila gang s padělky eur za 5 milionů

Report
18. 9. 2009 11:40
Brno - Statisíce falešných eur zajistili v sobotu kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. A s nimi i čtveřici padělatelů.
A dohromady to v přepočtu dělá asi pět milionů korun. Kdyby byly pravé
A dohromady to v přepočtu dělá asi pět milionů korun. Kdyby byly pravé | Foto: ÚOOZ

Na jednoho Čecha a tři Italy si detektivové počkali u brněnského obchodního domu Olympia. V jejich autě našli téměř dva tisíce kusů stoeurových bankovek.

Kdyby byly skutečné, měly by hodnotu více než pěti milionů korun.

Muži skončili ve vazbě. Policie je následně obvinila z trestného činu padělání a pozměňování peněz.

Na padělatele - kteří podle kriminalistů vytvářeli velmi kvalitní bankovky - měl ÚOOZ spadeno už několik měsíců.

"Distributorem padělků na našem území měl být 37letý občan České republiky. Za dohodnutou procentuální část nominální hodnoty padělků, které mu obstarávali jeho italští komplicové," osvětlil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Podle zjištění speciálního policejního útvaru distribuovala tato skupina falešné bankovky i do jiných evropských zemí.

Kriminalistům se ale zatím nepodařilo najít dílnu, kde padělky vznikaly.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy