Polčákovy účty proklepli Kalouskovi analytici

Sabina Slonková
13. 2. 2013 7:40
Insider: Analytici označili některé transakce jako možné maskování původu peněz
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nebýt Kalouskových cifršpionů, dost možná by dnes policie nezkoumala, jak je to s miliony, které pro své klienty schraňoval advokát a vládní poslanec Stanislav Polčák.

Jak napsal deník Insider, byli to právě specialisté ministerstva financí vedeného Miroslavem Kalouskem, kteří na žádost policie loni detailně zmapovali účty spojené s ministrovým partajním kolegou z TOP 09 a Starostů Stanislavem Polčákem.

Závěry analytiků podle zjištění Insideru nemohou poslance těšit. Ve zprávě pro policii totiž označili některé transakce, u nichž Polčák coby advokát asistoval a používal na ně peníze klientů, za nestandardní.

Navrch přidali ještě podezření, že při nich mohlo dojít k maskování původu peněz.

Co přesně se píše ve zprávě Kalouskova FAÚ, kterou loni obdržela protikorupční policie? A jak se hájí poslanec Polčák?Čtěte celý text Sabiny Slonkové v aktuálním vydání placeného deníku Insider.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy