reklama
 
 

Piráti si začátkem ledna zvolí vedení, Bartoš bude obhajovat post předsedy

27. 11. 2017 11:50
Volba pětičlenného republikového předsednictva vyplývá ze stanov strany, podle nich se musí uskutečnit do tří měsíců od voleb do sněmovny.

Praha - Piráti si na počátku ledna zvolí nové vedení. V čele strany chce pokračovat dosavadní předseda Ivan Bartoš, který piráty letos poprvé dovedl do sněmovny. Volba pětičlenného republikového předsednictva vyplývá ze stanov strany, podle nich se musí uskutečnit do tří měsíců od voleb do sněmovny.

"Z mého pohledu je naprosto zásadní, aby předseda strany byl zároveň v Poslanecké sněmovně, a to jak z důvodů praktických, tak zcela pragmatických - předseda strany a přednostní právo vystupování na plénu," uvedl v tiskové zprávě Bartoš. O podporu požádal stranickou organizaci v Libereckém kraji, odkud pochází, do jednání celostátního fóra o ni bude žádat ještě v dalších krajích.

Kromě Bartoše jsou v pětičlenném předsednictvu pirátů místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal, předseda poslaneckého klubu strany Jakub Michálek, poslanec Mikuláš Peksa a Martin Šmída.

Celostátní fórum pirátů je svoláno do Brna na první lednový víkend. Jednání nejvyššího stranického orgánu by mělo být dvoudenní, pokud však bude volba rychlejší, než se předpokládá, uskuteční se v neděli schůzky pracovních skupin.

Celostátního fóra Pirátů se účastní každý člen strany. Většina jeho jednání se koná na internetu, podle stanov se ale přinejmenším jednou ročně musí uskutečnit i fyzické setkání celostátního fóra. Na těchto zasedáních se volí vedení a uskutečňují se zásadní hlasování, například o změnách stanov.

autor: ČTK | 27. 11. 2017 11:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama