Pilot nepustil ženu do letadla kvůli balíčku marihuany. Málem odletěl s jejími dětmi na palubě

Jan Menšík Jan Menšík
Aktualizováno 26. 7. 2017 21:19
Izraelka letěla s manželem a čtyřmi dětmi z pražského Letiště Václava Havla do Tel Avivu. Děti bezpečností kontrolou prošly bez problémů a nastoupily do letadla, jejich matka už ne. Kamery ji zachytily, jak se snaží před nástupem do letadla schovat malý balíček. Nešlo však o bombu, ale o malé množství marihuany určené pro osobní potřebu, jak zjistili přivolaní policisté. Pilot letadla ženu odmítl přepravit, a tak zůstala i s manželem na letišti. Na děti v letadle zapomněla, vzpomněla si až ve chvíli, kdy letadlo rolovalo po dráze a chystalo se odletět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Travel Service

Praha - Kvůli malému balíčku marihuany pro osobní potřebu pilot odmítl přepravit cestující. Na to, že má v letadle už čtyři děti, všichni aktéři zapomněli a letadlo s nimi málem odletělo z Prahy do Tel Avivu. Přivolaní celníci potvrdili, že jde o drogy a zavolali cizineckou policii, aby se ženou vše vyřešila.

"Šlo o přestupek podle zákona o návykových látkách. Dostala tisíc korun pokutu, kterou na místě zaplatila, a tím to skončilo. Měla pouze množství pro osobní potřebu," upřesnila tisková mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. 

Po zjištění, že má žena u sebe balíček drog, jí pilot společnosti SmartWings zakázal nastoupit do letadla. To žena akceptovala spolu se svým manželem. Až poté, co vše vysvětlila policii, si vzpomněla na své čtyři děti, které seděly v letadle. To v tu chvíli už rolovalo po dráze a bylo připraveno odletět. 

Poté, co si žena uvědomila, že v odlétajícím letadle má děti, spojili se zaměstnanci aerolinek s pilotem a informaci mu sdělili. Ten se s letadlem vrátil po dráze k nástupnímu terminálu a děti nechal vystoupit. Následně letadlo odletělo do Tel Avivu.

Podle prvních informací měla ženu policie vyvést z letadla kvůli výtržnostem, ale tento scénář policie vyvrátila. "My jsme na palubě letadla nezasahovali a neřešili žádný incident," potvrdila Rendlová. Vše se odehrálo v prostoru letištní brány a žena se s manželem do letadla vůbec nedostala.

Vše proběhlo naprosto v klidu a bez jakýchkoliv problémů. Cestující s pokutou za držení omamných látek souhlasila. Tisková mluvčí aerolinek vzniklou situaci nechtěla nijak komentovat a odkázala na policii.

"Víme, že cestující byla vyloučena z přepravy a následně byly vyloučeny její děti. Bližší informace nemám, protože se vlastně nic nestalo a letiště s tím nemá nic společného," uvedla Marika Janoušková, tisková mluvčí Letiště Václava Havla v Praze

O tom, kdy rodina do Izraele nakonec odletěla, policie informace nemá. "Ženu jsme po zaplacení pokuty propustili k další přepravě. Co poté dělala, policie nesleduje," přiblížila Rendlová. 

Vše se odehrálo v neděli 16. července po 22. hodině večer. Pravidelný let, který měl z Prahy do Tel Avivu odletět v jedenáct hodin večer, měl nakonec zpoždění hodinu a čtvrt. Podle cizinecké policie nešlo o žádný závažný incident a vše se vyřešilo pouze pokutou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zda bude mít Kubera státní pohřeb, rozhodne rodina, Senát jeho nástupce zvolí v únoru

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se v úterý sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy