Penzion, kde odmítli Zemana, má stále v rukou policie

Jan Gazdík Jan Gazdík
2. 3. 2014 8:05
Ani po více než dvou měsících od výslechu hoteliérka neví, zda půjde před soud.
Manželé Pallovi z penzionu Modřín. Odmítli prezidenta a mají potíže.
Manželé Pallovi z penzionu Modřín. Odmítli prezidenta a mají potíže. | Foto: Jan Gazdík

Pec pod Sněžkou - Ani po více než dvou měsících od výslechu nemá hoteliérka Agnieszka Pallová jasno, jestli půjde před soud za to, že loni v srpnu dala spolu s manželem veřejně najevo svoji averzi k osobě prezidenta Miloše Zemana.

Ve svém Penzionu Modřín nejprve odmítla prezidenta obsloužit, když s doprovodem podnikl při Svatovavřinecké pouti cestu na Sněžku, a ve stejný den se na webových stránkách penzionu objevila nabídka, že všichni příznivci pravice dostanou v podniku slevu dvacet procent.

Právě kvůli avizované slevě bylo na hoteliérku podáno trestní oznámení, kvůli němuž trutnovská policie hoteliérku vyšetřuje, zda se nedopustila trestného činu podle paragrafu 356 o podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Agniezska Pallová identitu svého udavače zná, ale policie ji upozornila, že ji nesmí zveřejnit.

"Mám za sebou výslech na polici a oni to od té doby stále řeší. Nevím, s jakým výsledkem. Tudíž ani to, zda by mohli trestní oznámení odložit," svěřuje se hoteliérka.

Na svém tehdejším protizemanovském gestu by nic nezměnila a z penzionu by jej - pokud by na to přišlo - znovu vykázala. "Není to nic osobního. Jen si zkrátka o panu prezidentu myslím, že není mužem na svém místě. Stále ve mně navíc doznívají jeho fauly z prezidentské kampaně," vysvětluje.

O správnosti postoje ji prý téměř každý den ujišťují povzbudivé reakce zcela neznámých lidí. A občas prý i policistů, kteří jí ze sympatií nedávno vyměřili za botičku kvůli nesprávnému parkování pokutu 500 korun, i když sazebník umožňuje jít až do čtyřnásobné výše.

"Vtipná byla i nabídka mého dentisty, který mi chce na zuby slevit o dvacet procent," říká Agniezska Pallová.

Pro policisty z Pece je zase "ta od Zemana". Strážník v Praze, kde Pallovi vedle svého penzionu také žijí, se ale při špatném parkování podle paní Pallové raději třikrát ohlédl, než jí podal ruku a pokutu odpustil.

Penzion Modřín má podle Agnieszky Pallové navzdory slabé zimě stále plno. Hosté ho prý navštěvují jako málem pamětihodné místo, kde se nemohla hlava státu naobědvat. "Tak ohromnou podporu lidí jsem nečekala," říká hoteliérka.

Na druhé straně však musí Pallovi nadále čelit anonymním udáním, kvůli nimž je Modřín opakovaně pod kontrolami úřadů. Úředníci jsou nuceni na udání reagovat a někdy řeší situaci i tak, že si informace udavačů ověřují jen telefonicky - protože navštívili penzion krátce před tím, aniž by se jiné udání potvrdilo.

"Tahle nenávist lidí, kteří nám chtějí za každou cenu osolit život, přece jen zamrzí. V Peci podnikáme poctivě přes dvacet let, tak jsme snad k rozvoji tohoto místa i přispěli a pomohli nepřímo i lidem, kteří nás teď kvůli našim postojům udávají," přemýšlí paní Pallová o motivech anonymů.

Svůj penzion však nadále považuje za centrum sympatií k Zemanovu protikandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. Ten je prý v Penzionu Modřín kdykoliv vítán.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy