Paterčata slaví narozeniny, centrum na ně vyhlásilo sbírku

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 6. 2015 23:26
Matka paterčat má zdravotní problémy. Osmičlenná rodina žije s příjmem asi 25 000 korun.
První česká paterčata se 9. června v Milovicích na Nymbursku po delší době opět ukázala veřejnosti poté, co 2. června oslavila svoje druhé narozeniny.
První česká paterčata se 9. června v Milovicích na Nymbursku po delší době opět ukázala veřejnosti poté, co 2. června oslavila svoje druhé narozeniny. | Foto: ČTK

Milovice - První česká paterčata se po delší době opět ukázala veřejnosti po tom, co oslavila svoje druhé narozeniny. Svoje kudrliny děti zdědily po tatínkovi, ten byl zamlada velmi kudrnatý, řekla novinářům matka paterčat Alexandra Kiňová.

Osmičlenná rodina nyní žije s celkovým příjmem kolem 25 000 korun a uvítá jakoukoli materiální nebo finanční pomoc veřejnosti prostřednictvím sbírek Rodinného centra v Milovicích.

Paterčata svoje druhé narozeniny oslavila 2. června, děti jsou zdravé, čilé a začínají mluvit. Podle Kiňové si oslavu v rodinném kruhu velmi užili. "Nakonec byly od dortu od hlavy až k patě a musely rovnou do vany," řekla Kiňová.

Děti od malička milují hudbu, podle jejich otce Antonína Kroščena by mohly díky svému vrozenému talentu a svému 'afru' na hlavě následovat skupinu Jackson 5. "Mohly by být Kroščen five," vtipkuje Kroščen.

Matku trápí zdravotní problémy

Protože Alexandru stále trápí zdravotní problémy, otec je na rodičovské dovolené. Na stránkách milovického rodinného centra rodina zveřejnila seznam věcí, které aktuálně potřebují a které jim lidé mohou posílat.

Jsou mezi nimi i potřeby pro staršího bratra Antonia, který po prázdninách půjde do první třídy.

"Bez pomoci ostatních nejsou schopni situaci zvládnout a do budoucna ani nebudou," řekla ředitelka centra Ludmila Šimková. Do domácnosti chodí na výpomoc dvě ženy z rodinného centra.

Všechny věci, které už paterčata nepotřebují, rodinné centrum zase poskytne místním potřebným.

První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze.

Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut.

Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na celém světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.

 

Právě se děje

Další zprávy