Paroubkovi u soudů neuspěli, šéf ČSSD prohrál s Kubicem

Domácí Domácí
15. 12. 2009 15:55
Předseda ČSSD neuspěl ani s odvoláním k pražskému vrchnímu soudu
Ani omluva, ani odškodné. V pondělí neuspěla u soudu Petra Paroubková, dnes její manžel
Ani omluva, ani odškodné. V pondělí neuspěla u soudu Petra Paroubková, dnes její manžel | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Manželé Paroubkovi nezažili dobrý start do nového pracovního týdne. Od pondělí si připsali už tři prohrané soudy.

Nejprve se Petra Paroubková nedomohla odškodnění za údajně dehonestující komiks Zelený Raul, který otiskl časopis Reflex.

Dnes dopoledne pak její manžel a předseda ČSSD neuspěl se žalobou na bývalého šéfa ÚOOZ Jiřího Kubiceho.

Odpoledne pak ještě ČTK vydala zprávu, že už v listopadu rozhodl Nejvyšší soud o tom, že Paroubek nemá právo na odpověď v případě článků Mladé fronty Dnes, která v roce 2007 uvedla, že Paroubek - ještě jako premiér - apeloval na zatčení podnikatele Tomáše Pitra.

Podle dnes uveřejněného verdiktu se šéf socialistů proti textům deníku ohrazoval neoprávněně.

Kubice: Verdikt jsem očekával  

O tom, že se šéf Lidového domu v případu Kubice nedočká omluvy ani odškodného, rozhodl odvolací senát Vrchního soudu v Praze. Ten zamítl Paroubkovo odvolání proti červnovému verdiktu pražského městského soudu.

Politik žaloval bývalého šéfa elitního policejního útvaru kvůli nepodloženým informacím, které se před volbami v roce 2006 objevily v takzvané Kubiceho zprávě.

Ta popisovala prorůstání podsvětí do politiky. A tehdejší premiér měl podle ní například disponovat podezřelými kontakty na mafiánské bosse.

"Vítám ten rozsudek a očekával jsem ho. Reflektuje skutečnost, že jsem byl ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Reflektuje to, jakým způsobem jsme zprávu předali branně-bezpečnostnímu výboru, to znamená v režimu důvěrné," sdělil médiím po vynesení rozsudku Kubice.

Rozsudek je pravomocný - Paroubek v tuto chvíli nedostane od plukovníka Kubiceho ani omluvu, ani 50 tisíc korun odškodného za údajné porušení práva ochranu soukromého života a dobrého jména.

Předseda sociálních demokratů prohrál i přes to, že se jeho straně podařilo na začátku prosince prosadit výměnu soudce Jaromíra Jirsy kvůli údajné podjatosti.

Paroubkův advokát Emerich Slavík potvrdil, že se jeho klient bude soudit dál. V zásobě má ještě dovolání k Nejvyššímu soudu, obrátit se pak také může na Ústavní soud.

"Pociťujeme entuziasmus k dalším krokům, protože se domníváme, že není skutečně možné, aby unikla spravedlnosti taková skandalizace osoby žalobce, která nemá obdoby svojí cyničností," prohlásil advokát Slavík.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy