Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo rekordních 65 tisíc lidí. Užili si i divadlo a koncerty

ČTK ČTK
10. 9. 2017 17:22
Na jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově dorazil rekordní počet návštěvníků. Už podruhé tak akce zaznamenala rekord v počtu účastníků. Kromě tradičního průvodu krále Václava IV. s královnou, stánků s jídlem, vínem a burčákem asi od 60 vinařů si příchozí mohli užít na náměstí a v amfiteátru koncerty.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Wikipedia Commons

Mikulov - Rekordních 65 tisíc lidí navštívilo od pátku do neděle jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově na Břeclavsku. Uvedl to ředitel pořadatelské Mikulovské rozvojové David Gerneš.

Návštěvníci si užili víno, burčák, jídlo, hudební vystoupení a další doprovodný program.

"Druhý rok po sobě máme rekordní. Asi se letos sešlo více věcí. Perfektně vyšlo počasí, velkou roli hrálo sedmdesáté výročí a výbornou práci odvedl produkční tým, který připravil zajímavý program," uvedl Gerneš.

Kromě tradičního průvodu krále Václava IV. s královnou, stánků s jídlem, vínem a burčákem asi od 60 vinařů si příchozí mohli užít na náměstí a v amfiteátru koncerty.

Před zaplněným publikem v amfiteátru vystoupila například skupina No Name, Mig 21 či Ben Cristovao.

Na návštěvníky čekaly i netradiční akce - například speciální stěna, na kterou mohli zájemci nakreslit své pocity a zážitky.

Další novinkou byla naučná stezka po stopách vinaře, na které se návštěvníci dozvěděli informace o pěstování vína a mohli si vyzkoušet některé činnosti vinařů.

Nedělní výstup na Svatý kopeček oživili studenti pohybového divadla, kteří podle Gerneše měli přichystané zhruba půlminutové vystoupení a neustále ho opakovali.

Svatý kopeček se tyčí nad Mikulovem. Vede k němu Křížová cesta s mnoha kapličkami, symbolizuje poslední cestu Ježíše Krista

 

Právě se děje

Další zprávy