reklama
 
 

Pacientů s nachlazením a chřipkou ubývá, někde až o třetinu

23. 2. 2015 16:40
Minulý týden se ve srovnání s tím předchozím nemocnost snížila o 12 procent na 1638 případů na 100 000 obyvatel. Stále se však jedná o celoplošnou epidemii chřipky.

Praha - Pacientů s nachlazením nebo chřipkou v České republice ubývá. Minulý týden se ve srovnání s tím předchozím nemocnost snížila o 12 procent na 1638 případů na 100 000 obyvatel.

Stále se však jedná o celoplošnou epidemii chřipky, uvedla v informaci zveřejněné na webu národní referenční laboratoř pro chřipku.

Nemocnost podle ní klesá ve všech krajích, někde až o třetinu. "Nejvyšší počty nemocných jsou stále hlášeny z jižní části ČR (kraj Jihočeský, Plzeňský, Jihomoravský, Zlínský)," uvedla laboratoř.

Z chřipkových virů nadále podle výsledků vyšetření převažuje subtyp A/H3N2, který stojí za pětačtyřiceti procenty případů. Objevuje se také subtyp A/H1N1 a typ B.

Podíl mají i jarní prázdniny

Na ústupu epidemie mají podíl i jarní prázdniny, které se v týdenních cyklech střídají po celé republice. Hygienici v pátek řekli, že očekávají, že se respirační onemocnění začnou opět šířit po návratu dětí do škol.

Během jednoho až dvou týdnů by tak v některých regionech mohl nastat druhý vrchol epidemie, ale nemocnost už by měla být nižší.

autor: ČTK | 23. 2. 2015 16:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama