Ostravský smog objektivem tamních obyvatel

Ostravský smog objektivem tamních obyvatel
Petr Adámek obsadil se snínkem Ostravská pánev 2. místo
Na 3. místě skončil Pavel Pravda se snímekm Ostrava 2008
Ostrava svítání
Zhluboka dýchat
Foto: Petr Felzmann
Pavel Baroch
7. 12. 2009 11:36

Ostravská pobočka ekologického sdružení Arnika uspořádala fotografickou soutěž Ostravská clona, v níž měli obyvatelé Ostravska zobrazit tamní znečištěné ovzduší.

"V soutěži se sešlo 57 fotografií, které zachycují převážně kouřící průmyslové podniku, ale také například znečištění z dopravy," řekla Vendula Krčmářová z ostravské pobočky Arniky.

Vítěze vybrali regionální fotografové MF Dnes. Arnika plánuje, že vybere zhruba 15 nejzajímavějších snímků a uspořádá výstavu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy