reklama
 
 

ODS povede v Brně do voleb "neznámý" František Vižďa

23. 7. 2014 21:20
Pětačtyřicetiletý lídr kandidátky je vedoucím katedry matematiky a fyziky na Univerzitě obrany a zastává čtrnáct veřejných funkcí v různých komisích.

Brno - Kandidátem ODS na brněnského primátora se stal poměrně neznámý politik František Vižďa. Poslední čtyři roky působil jako radní a zastupitel. Pro mnohé zainteresované se do čela dostal překvapivě, místo očekávaných lídrů, kterými byli starosta Brna-střed Libor Šťástka či dosavadní náměstek primátora Robert Kotzian. O kandidátce rozhodl úterní sněm brněnské ODS.

Dvojkou je současný radní Robert Kerndl. Na třetím místě je Šárka Cechová, dcera podnikatele Aleše Pohanky. Na brněnské politické scéně je nováčkem. Čtyřkou je současný zastupitel Petr Kratochvíl, předseda představenstva Brněnských komunikací.

Šéf katedry se 14 funkcemi

Pětačtyřicetiletý Vižďa se zatím na brněnské politické scéně výrazněji neprojevil. Zajímavostí je, že zastává čtrnáct veřejných funkcí v různých komisích. Je také vedoucím katedry matematiky a fyziky na Univerzitě obrany. Jako své volební priority dosud pouze obecně uvedl to, že se chce soustředit na strategii parkování a rozvoj města.

ODS byla v posledních čtyřech letech na brněnské radnici v koalici společně s ČSSD, jejíž lídr a dosavadní primátor Roman Onderka bude kandidovat znovu.

Ostatní strany či hnutí nasazují poměrně neznámá jména. Lidovci Kláru Liptákovou, ANO Petra Vokřála. Lídrem TOP 09 je brněnský šéf Jaroslav Kacer, Zelení postavili do čela kandidátky starostku Nového Lískovce Janu Drápalovou.

autor: ČTK | 23. 7. 2014 21:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama