reklama
 
 

Odměna pro ředitele VZP je opět vyšší. Přijde si na 1,2 milionu

Aktualizováno 21. 3. 2016 14:21
Správní rada největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP schválila řediteli Zdeňku Kabátkovi rekordní odměnu. Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny dostane zhruba 1,2 milionu korun (okolo 800 tisíc čistého). Odměnu Kabátkovi potvrdila naprostá většina ze třicetičlenné správní rady. Zdrželi se někteří zástupci za hnutí ANO, politici z KSČM byli proti. V loňském roce dostal ředitel odměnu o několik desítek tisíc korun nižší.

Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek prožil alespoň podle členů správní rady nejlepší rok ve funkci. Třicetičlenná správní rada mu v pondělí za loňský rok schválila rekordní odměnu. Kabátek dostane zhruba 1,2 milionu korun (asi 800 tisíc korun čistého), loni si přišel na částku o 50 tisíc korun nižší.

Pro schválení odměny byla naprostá většina členů správní rady. Zdrželi se jen někteří politici za hnutí ANO, komunisté byli proti. "Opakovaně jsme nehlasovali ani pro nastavená kritéria pro odměňování. Domníváme se, že plat ředitele je dostatečně vysoký," uvedla členka správní rady a poslankyně KSČM Soňa Marková.

Další politické strany ale neměly se schválením finančního bonusu problém. "Výše odměny odpovídá schváleným kritériím pro odměňování ředitele. A také odpovědnosti za chod instituce s rozpočtem přes 140 miliard korun," řekl Petr Zimmermann, který ve správní radě sedí za ODS.

Mluvčí VZP Vlastimil Sršeň prohlásil, že Kabátek poskytne část z odměny nadačnímu fondu Krtek, který se věnuje podpoře onkologicky nemocných dětí. Již loni ředitel pojišťovny dal tomuto fondu 200 tisíc korun.

Kabátek si může přijít na odměnu až do výše svých šesti měsíčních platů, tedy na 1,35 milionu korun hrubého. V předloňském roce se odměny vzdal, protože hospodaření VZP nebylo v kladných číslech. V posledních dvou letech se ale pojišťovně daří, a tak mu byl finanční bonus k jeho platu schválen.

V porovnání s Kabátkovým předchůdcem je odměna výrazně vyšší. Pavel Horák si v posledních třech letech svého vládnutí v čele VZP přišel na 509 tisíc, 795 tisíc a 990 tisíc korun hrubého.

autor: Radek Nohl | 21. 3. 2016 13:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama