Prohlídka kritizovaného detenčního tábora v Bělé. Šlo o potěmkiádu? Ministr to odmítá

Prohlídka kritizovaného detenčního tábora v Bělé. Šlo o potěmkiádu? Ministr to odmítá
Stát, vedení tábora i jeho zaměstnanci byli kritizováni za špatné zacházení s běženci, porušující základní lidská práva.
Například ombudsmanka Anna Šabatová před několika týdny po kontrole v táboře v Bělé-Jezové mimo jiné uvedla, že tam děti uprchlíků "žijí hůř než čeští vězni".
Proto se rozhodl velký zastánce tvrdého postupu proti běžencům a zároveň kritik Šabatové ministr vnitra Milan Chovanec vyvrátit sílící kritiku veřejnou prezentací.
Sezval bezmála třicet novinářů, řadu diplomatů a ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, která má v gesci péči o děti, aby spolu s ním zařízení navštívili.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
5. 11. 2015 21:53
Ministr vnitra Milan Chovanec uspořádal první prohlídku kritizovaného detenčního zařízení v Bělé. Sezval jak novináře, tak ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou a diplomaty některých zemí, například Německa či velvyslankyni Velké Británie. Ta uznala, že podmínky zde jsou "přiměřeně dobré". Z očividné novoty některých věcí a prázdného tábora se ale vkrádala pachuť Potěmkinovy vesnice.
 

Právě se děje

Další zprávy