Foto: Státnická jednání i potlesk na Kampě. Slovenská prezidentka byla poprvé v Česku

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 6. 2019 23:19
Zuzana Čaputová navštívila poprvé jako prezidentka Slovenska Česko a my jsme byli celý den u toho. Ve fotoreportáži se podívejte, jak Čaputovou přivítalo nejvyšší ústavní trio Miloš Zeman, Jaroslav Kubera a Radek Vondráček, ale i dav lidí na Kampě. Kromě toho si první prezidentka Slovenska našla v nabitém programu i čas poklonit se u hrobu Václava Havla.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy