Foto: Zašlý mýtus Drnovice. Stadion, kde skóroval Nedvěd a chytal Vaniak, byl prodán za 6,2 milionu

Foto: Zašlý mýtus Drnovice. Stadion, kde skóroval Nedvěd a chytal Vaniak, byl prodán za 6,2 milionu
Fotbalový stadion s kapacitou přibližně šest tisíc sedících stojí v obci o dvou a půl tisících obyvatelích.
Dříve se zda hrála první liga, dva "přáteláky" tu sehrála i reprezentace.
Dnes tu místní muži hrají okresní přebor a předchozí majitel skončil, stejně jako kdysi celý klub, v dluzích.
Stadion proto šel ve čtvrtek do veřejné dražby. Vyvolávací cena? Tři miliony korun.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 20. 3. 2016 12:00
Zchátralý fotbalový stadion v Drnovicích, malé obci o dvou a půl tisíci obyvatelích, koupil ve čtvrtek nový, tak trochu tajemný vlastník, za šest milionů dvě stě tisíc korun. Jde o firmu Menags, která své další plány se stadionem tají. Radnice Drnovic, která měla též o stadion zájem, tak přišla v dražbě zkrátka a musí napjatě čekat, co s dominantou obce dále bude. Ještě nedávno moderní prvoligový stánek hostící i reprezentaci totiž chátrá a slouží jen místnímu, okresní přebor hrajícímu klubu. A dle spousty poházených flašek od pití ještě jedné v Česku oblíbené volnočasové aktivitě.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Zemřel herec Derek Fowlds, tajemník ze série Jistě, pane ministře

Ve věku 82 let zemřel dnes britský herec Derek Fowlds, jehož v Čechách znali diváci zejména z televizních sitcomů Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. Podle serveru BBC zemřel dnes ráno v nemocnici v jihoanglickém městě Bath na zápal plic.

"Dnes odešel drahý kolega… Derek Fowlds byl opravdu milý člověk a fantastický herec… soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda," komentoval úmrtí na twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londýně. Hercem podle svých slov ani být nechtěl. "Chtěl jsem být fotbalista," vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátých let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americký soud zamítl žalobu mládeže na vládu kvůli klimatické politice

Federální odvolací soud ve Spojených státech v pátek zamítl žalobu proti klimatické politice vlády, kterou vznesla skupina dětí a dospívající mládeže. Informovala o tom agentura Reuters, podle které je to tvrdá rána tomuto významnému případu, kdy mladí lidé viní vládu, že ohrožuje jejich budoucnost.

Odvolací soud se v poměru dva ku jednomu shodl na tom, že žalující, kterým bylo v době podání žaloby osm až 19 let, neměli v případu odpovídající právní postavení. Soud rovněž konstatoval, že problémy vznesené v žalobě by měly řešit jednotlivé složky federální vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy