Foto: "Jen pitomec stáhne lišku pro límec!" Stovky lidí žádaly zákaz kožešinových farem

Foto: "Jen pitomec stáhne lišku pro límec!" Stovky lidí žádaly zákaz kožešinových farem
Asi tři stovky lidí pochodovaly odpoledne Prahou. Požadují zákaz kožešinových farem v Česku.
Za zvuků bubnů skandovali hesla jako "Žádné výmluvy, liška cítí jako vy!" nebo "Jenom pitomec stáhne lišku pro límec!".
Pochod organizovala nezisková organizace Obránci zvířat, která si dala za cíl prosadit zákaz provozování kožešinových farem v Česku.
Průvod - jdoucí ze Střeleckého ostorva přes nábřeží až na Václavské náměstí - byl nahlášený, hlasitý, ale jinak poklidný a celou dobu pod dohledem policie.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 11. 2015 19:48
Prahou prošel průvod asi tří stovek lidí, kteří protestují proti kožešinovým farmám v Česku. Hlasitým pochodem centrem hlavního města chtěli upozornit na otřesné podmínky, v nichž na kožešiny chovaná zvířata - lišky, norci a další - přežívají. Takovýto chov zvířat na kožešiny zakázalo přímo či nepřímo už deset evropských zemí, v dalších se zákaz chystá.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy