Konec provizoria: Chovanec vybral nového šéfa rozvědky

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
25. 6. 2014 12:45
Nástupcem Ivo Schwarze se stal Jiří Šašek. Přichází v době, kdy je Úřad pro zahraniční styky a informace pod drobnohledem ministra vnitra kvůli kritice za podezřelé nákupy.
Foto: Vojtěch Marek

Praha – Novým ředitelem civilní rozvědky se stal Jiří Šašek, který dosud na Úřadu pro zahraniční styky a informace vedl jeden z odborů. Vláda Šaškovo jmenování schválila na svém středečním zasedání a deníku Aktuálně.cz to potvrdil ministr vnitra Milan Chovanec.

"Vláda schválila pana doktora Šaška novým ředitelem," řekl Chovanec.

Rozvědku vedl sedm let Ivo Schwarz. Ten ale už příští týden zamíří na post ambasadora v Izraeli. Na misi se chystal souběžně s končícím angažmá u rozvědky v posledních týdnech, a úřad proto krátce vedl jeho náměstek Miroslav Toman.

Také on měl podle informací Aktuálně.cz o uvolněné místo zájem. Bývalé vedení ze Schwarzovy éry se však muselo Chovancovi zpovídat kvůli podezřením z neprůhledného hospodaření. Ministr tak Tomana odmítl.

O tom, že je Jiří Šašek adeptem na post nového ředitele, informoval deník Aktuálně.cz již počátkem měsíce. Své funkce by se měl ujmout prvního července.   

 

Právě se děje

Další zprávy