Nový pavilon nemocnice v Kladně: Luxus za superzakázku

Nový pavilon nemocnice v Kladně: Luxus za superzakázku
Pacienty si nové zdravotnické zařízení najde vždy. Horší je to s lékaři. Ve výpovědi jich tu je sedmdesát.
Postavil jsem to pro vás rád - David Rath.
Stavět nové, to mají stavební firmy rády. Opravy nejsou tak efektní, voliči jsou ochotni tolerovat vyšší náklady.
Nový pavilon akutní medicíny je hotov, otvírat se má 21. února.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
17. 2. 2010 5:00

Kladno - Nový pavilón nemocnice v Kladně se má otevřít 21. února. Stál dvě miliardy korun, kdyby se při jeho stavbě tak neuvěřitelně neplýtvalo, zbyly by peníze i pro lékaře.

Kvůli nízkým platům jich na Kladně podalo výpověď sedmdesát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Tipsport ligu

Zimní Tipsport ligu vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi. V dnešním finále závěrečného turnaje na Maltě porazili obhájce prvenství z druholigového Brna, když o druhém triumfu v historii rozhodli 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhnul achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujali vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich Mladá Boleslav uspěla 4:3 a zimní turnaj vyhrála podruhé. Poprvé středočeský celek v Tipsport lize zvítězil v roce 2017. Zbrojovka naopak promarnila šanci získat třetí triumf za sebou.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.

Další zprávy