Nový pavilon nemocnice v Kladně: Luxus za superzakázku

Nový pavilon nemocnice v Kladně: Luxus za superzakázku
Pacienty si nové zdravotnické zařízení najde vždy. Horší je to s lékaři. Ve výpovědi jich tu je sedmdesát.
Postavil jsem to pro vás rád - David Rath.
Stavět nové, to mají stavební firmy rády. Opravy nejsou tak efektní, voliči jsou ochotni tolerovat vyšší náklady.
Nový pavilon akutní medicíny je hotov, otvírat se má 21. února.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
17. 2. 2010 5:00

Kladno - Nový pavilón nemocnice v Kladně se má otevřít 21. února. Stál dvě miliardy korun, kdyby se při jeho stavbě tak neuvěřitelně neplýtvalo, zbyly by peníze i pro lékaře.

Kvůli nízkým platům jich na Kladně podalo výpověď sedmdesát.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy