Nemocnice v Plzni přijala téměř 20 lidí s průjmem a bolestmi

ČTK ČTK
25. 7. 2015 18:47
Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí hledá zdroj. Výsledky bakteriologického vyšetření zatím nejsou. Nemocnice tak nemůže potvrdit, zda jde o salmonelózu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Plzeň - Plzeňská fakultní nemocnice (FN) přijala v noci na sobotu a dnes zhruba 20 lidí s bolestmi břicha a průjmovým onemocněním. Některé ošetřila ambulantně a další hospitalizovala.

Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí hledá zdroj. Výsledky bakteriologického vyšetření zatím nejsou, řekla náměstkyně FN Andrea Mašínová. Nemocnice tak nemůže potvrdit, zda jde o salmonelózu.

"Určitě zatím nejde o žádnou vlnu epidemie, je možné, že je to z jídla. Bližší informace budeme mít až po 24 hodinách, tedy zítra (v neděli)," uvedla Mašínová. Pokud z mikrobiologických rozborů vyjde něco pozitivního, tak k tomu krajská hygienická stanice vydá v pondělí prohlášení.

"Šlo většinou o lidi z Plzně, všeho věku. Takže je pravděpodobné, že jde o stejný zdroj," uvedla Mašínová.

K večeru ještě nemocnice ošetřovala několik lidí, takže finální počet nemocných ještě není známý.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Florbalistkám stojí v cestě do semifinále MS opět Posko

Opět v roli jednoznačných favoritek se postaví české florbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu proti Polkám. Narazí na ně v této fázi už počtvrté za sebou a vyhrály všech sedm dosavadních vzájemných zápasů při skóre 57:13. Duel začne v pátek v 16:00 v přímém přenosu ČT Sport. Vítěz se v sobotu utká o finále s lepším ze souboje mezi Švýcarskem a Lotyšskem.

Naposledy se český tým utkal s Polskem v únoru na kvalifikaci MS v Gdaňsku a vyhrál 5:2. Na šampionátu v roce 2017 v Bratislavě zvítězil 10:4. V české extralize v současné době působí z polského výběru útočnice Dominika Buczeková a Zuzana Krzywaková ve Vítkovicích.

"Budou hrát agresivní hru, mají šikovné holky i se zkušenostmi z naší ligy, co umí rozhodovat zápasy i u nás. Ale my musíme hrát naši hru a udávat tempo," řekla útočnice Adéla Bočanová, která byla i u minulých třech soubojů s Polskem ve čtvrtfinále.

Polky, které skončily na minulém MS sedmé, letos prohrály v základní skupině s Finskem 3:14, zdolaly Německo 4:1 a podlehly Švýcarsku 0:11.

Další zprávy