Vymyslel si smlouvu s poštou o prodeji poukazů, pak vymáhal miliony. Dostal 3,5 roku

ČTK ČTK
3. 6. 2019 15:42
Nejvyšší soud odmítl dovolání podnikatele Lukáše Čadka, který dostal 3,5 roku vězení za přípravu podvodu. Z České pošty chtěl podle obžaloby vylákat přes 20 milionů korun, vinu popíral. Usnesení Nejvyššího soudu z neveřejného zasedání je dostupné v jeho internetové databázi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Bureš

Čadek na poštách prodával šicí boxy a drobné hračky. Sortiment chtěl rozšířit. Plánoval, že bude prodávat stírací dárkové poukazy s drobnými výhrami. Podle pošty ale záměr jevil známky loterie, ke které neměl podnikatel oprávnění, i proto z plánu sešlo.

Čadek ještě před tím nakoupil zboží, které mělo sloužit jako výhry po zakoupení poukazů. Šlo hlavně o trička a další textil. Později od pošty žádal miliony kvůli tomu, že nedodržela ústní dohodu a zhatila plánovanou spolupráci. Některé údajné důkazy si ale podle pravomocného verdiktu vymyslel, podle obžaloby falšoval také klíčové e-maily od zaměstnanců pošty.

Podle pravomocného verdiktu není pochyb o tom, že žádná smlouva mezi Čadkem a poštou uzavřena nebyla. Čadek původně dostal pět let vězení, odvolací soud trest o rok a půl zmírnil. Ani podle Nejvyššího soudu není pochybnost o tom, že Čadek porušil zákon.

"Soudy nepochybily, pokud stíhaný skutek posoudily jako čin soudně trestný," stojí v usnesení. Čadek neúspěšně žádal například rozšířit a doplnit dokazování, podle Nejvyššího soudu to nebylo nutné.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy