Nejsem úplný začátečník, říká nová soudkyně v kauze Nečasová. Rozhodovala o delfínech i Feninovi

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
26. 1. 2017 13:15
Kauzu Jany Nečasové bude nově místo Heleny Králové rozhodovat soudkyně Pavla Hájková. Za svou jedenáctiletou kariéru za sebou sice nemá takto rozsáhlou a zásadní kauzu, ale v minulosti soudila například fotbalistu Martina Fenina nebo rozhodovala ve sporu ohledně delfínů v Praze.
Jana Nečasová (Ilustrační foto)
Jana Nečasová (Ilustrační foto) | Foto: ČTK

Praha – Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková, které byl ve čtvrtek přidělen případ zneužití Vojenského zpravodajství, začala svou kariéru jako soudní čekatel od roku 2003. O tři roky později se stala soudkyní.

Za svou jedenáctiletou soudcovskou kariéru za sebou sice nemá takto rozsáhlou a zásadní kauzu, soudila ale několik mediálně známých případů. Mezi nimi například případ bývalého fotbalového reprezentanta Martina Fenina, kterého spolu s jeho kumpánem Františkem Mašanským uznala vinnými z trestného činu loupeže.

"Nejsem úplný začátečník," reagovala Hájková na otázky Aktuálně.cz o svých zkušenostech.

Kromě Fenina soudí nyní Hájková také případ zneužití pravomocí bývalého ředitele kriminalistického ústavu Pavla Koláře, který nepotrestal někdejšího náměstka za dopravní nehodu, kterou způsobil. Už před časem Kolářovi soudkyně udělala pokutu a uznala jej vinným. Proti rozhodnutí podal Kolář, který je nyní náměstkem kriminalistického ústavu, odpor, a případ se tak projednává v hlavním líčení.

Na čtyři roky také Hájková poslala do vězení muže, která před dvěma lety v Praze znásilnil prodavačku optiky.

Na začátku loňského roku pak Hájková soudila Artura Kaisera, autora projektu Delfíni v Praze. I jeho shledala vinným z toho, že zkresloval údaje o hospodaření a dostal peněžitý trest. Kaiser ještě loni sliboval, že vybrané peníze za vstupné na představení s delfíny, která se nikdy nekonala, vrátí.

"Nic většího jsem nesoudila," uzavřela Hájková, kterou nyní čeká velmi sledovaná kauza zneužití Vojenského zpravodajství někdejší šéfkou kabinetu Petra Nečase Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Ke kauze se dopředu nechce vyjadřovat. Řekla pouze, že spis musí detailně prostudovat, což zabere čas.

 

Právě se děje

Další zprávy