Nečasová se naštvala a zrušila svůj web, kde chtěla radit

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 13. 6. 2015 19:56
Manželka expremiéra Petra Nečase se před několika měsíci začala živit jako profesionální osobní koučka. Lidé jí ale posílali nesmyslné dotazy, tak s radami na internetu skončila.
Jana Nečasová-Nagyová
Jana Nečasová-Nagyová | Foto: ČTK

Praha - Někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová Nečasová koncem května uspěla u soudu a vyslechla si nepravomocný osvobozující rozsudek. Ve svém byznysu ale narazila na první komplikace.

Zklamaná a naštvaná zrušila webové stránky, kde jako profesionální osobní koučka ve firmě K2 Koučink slibovala pomoc při hledání zaměstnání, řešení konfliktů v práci nebo když v rodině nefunguje komunikace.

Nynější manželku expremiéra Petra Nečase rozčílilo, že od ní lidé nechtějí seriózní rady.

"Lidé jí tam psali nesmysly místo toho, aby ji oslovili. Byla naštvaná a rozhodla se ty stránky zrušit," řekl advokát Eduard Bruna, který Nečasovou zastupuje.

Hodina sezení stojí 2100 korun

O jaké nesmysly mělo jít, nechtěl Bruna komentovat. Je však pravděpodobné, že lidé naráželi mimo jiné i na to, že se Nečasová dominantně chovala ke svému partnerovi a bývalého premiéra Petra Nečase řídila. To ostatně u soudu dokreslily odposlechy, které nechala přehrát soudkyně Helena Králová. Na nahrávkách bylo slyšet, jak Nečasová svému tehdejšímu milenci a nynějšímu manželovi i vulgárně nadává.

Na svém webu Jana Nečasová nabízela jedno hodinové sezení za 2100 korun. Pokud někdo chtěl své problémy konzultovat přes Skype, zaplatil 1450 korun. Deset sezení pak vyšlo na 18 tisíc korun.

Zda Nečasová s koučováním kvůli reakci veřejnosti skončila úplně, nebo zrušila jen web, Bruna nevěděl. "Nebavili jsme se o tom," podotkl advokát.

Na profesní sociální síti LinkedIn Jana Nečasová stále uvádí, že ve společnosti K2 Koučink pracuje.

Nečasová je hlavní postavou rozvětvené kauzy zvané Nagygate - tedy případu, jehož vyšetřování řídí žalobci z Olomouce a který odstartoval před dvěma roky pád vlády Petra Nečase.

První bitvu se státními zástupci u soudu Nečasová vyhrála: před dvěma týdny ji soud - zatím nepravomocně - osvobodil v kauze údajného zneužití armádní rozvědky. "Reagovala třemi slovy: Jsem velice spokojená," uvedl její právník Eduard Bruna.  

Kauza ještě nekončí

Státní zástupce ihned po vynesení rozsudku řekl, že se odvolá a případ bude u soudu pokračovat. Jana Nečasová se soudu neúčastnila. Podle svého advokáta trpí problémy s křečovými žilami. 

Brzy ji čekají další soudy ve zbývajících kauzách, v nichž ji policie obvinila. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci na ni podalo žalobu kvůli údajnému zneužití tajných zpráv BIS, kterého se měla dopustit s podnikatelem Ivo Rittigem a advokáty. Soudy však nyní řeší, zda žalobci nechybovali, když žalobu utajili kvůli citlivým informacím z tajné služby.

Během několika měsíců pak chtějí státní zástupci Nečasovou obžalovat za údajné uplacení exposlanců ODS lukrativními posty ve státních firmách a za to, že nezdanila luxusní šperky a módní doplňky. V tomto případu proběhly před několika dny poslední výslechy, jak online deníku Aktuálně.cz potvrdil náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy