reklama
 
 

Nečasová se naštvala a zrušila svůj web, kde chtěla radit

Aktualizováno 13. 6. 2015 19:56
Manželka expremiéra Petra Nečase se před několika měsíci začala živit jako profesionální osobní koučka. Lidé jí ale posílali nesmyslné dotazy, tak s radami na internetu skončila.

Praha - Někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nagyová Nečasová koncem května uspěla u soudu a vyslechla si nepravomocný osvobozující rozsudek. Ve svém byznysu ale narazila na první komplikace.

Zklamaná a naštvaná zrušila webové stránky, kde jako profesionální osobní koučka ve firmě K2 Koučink slibovala pomoc při hledání zaměstnání, řešení konfliktů v práci nebo když v rodině nefunguje komunikace.

Nynější manželku expremiéra Petra Nečase rozčílilo, že od ní lidé nechtějí seriózní rady.

"Lidé jí tam psali nesmysly místo toho, aby ji oslovili. Byla naštvaná a rozhodla se ty stránky zrušit," řekl advokát Eduard Bruna, který Nečasovou zastupuje.

Hodina sezení stojí 2100 korun

O jaké nesmysly mělo jít, nechtěl Bruna komentovat. Je však pravděpodobné, že lidé naráželi mimo jiné i na to, že se Nečasová dominantně chovala ke svému partnerovi a bývalého premiéra Petra Nečase řídila. To ostatně u soudu dokreslily odposlechy, které nechala přehrát soudkyně Helena Králová. Na nahrávkách bylo slyšet, jak Nečasová svému tehdejšímu milenci a nynějšímu manželovi i vulgárně nadává.

Na svém webu Jana Nečasová nabízela jedno hodinové sezení za 2100 korun. Pokud někdo chtěl své problémy konzultovat přes Skype, zaplatil 1450 korun. Deset sezení pak vyšlo na 18 tisíc korun.

Zda Nečasová s koučováním kvůli reakci veřejnosti skončila úplně, nebo zrušila jen web, Bruna nevěděl. "Nebavili jsme se o tom," podotkl advokát.

Na profesní sociální síti LinkedIn Jana Nečasová stále uvádí, že ve společnosti K2 Koučink pracuje.

Nečasová je hlavní postavou rozvětvené kauzy zvané Nagygate - tedy případu, jehož vyšetřování řídí žalobci z Olomouce a který odstartoval před dvěma roky pád vlády Petra Nečase.

První bitvu se státními zástupci u soudu Nečasová vyhrála: před dvěma týdny ji soud - zatím nepravomocně - osvobodil v kauze údajného zneužití armádní rozvědky. "Reagovala třemi slovy: Jsem velice spokojená," uvedl její právník Eduard Bruna.  

Kauza ještě nekončí

Státní zástupce ihned po vynesení rozsudku řekl, že se odvolá a případ bude u soudu pokračovat. Jana Nečasová se soudu neúčastnila. Podle svého advokáta trpí problémy s křečovými žilami. 

Brzy ji čekají další soudy ve zbývajících kauzách, v nichž ji policie obvinila. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci na ni podalo žalobu kvůli údajnému zneužití tajných zpráv BIS, kterého se měla dopustit s podnikatelem Ivo Rittigem a advokáty. Soudy však nyní řeší, zda žalobci nechybovali, když žalobu utajili kvůli citlivým informacím z tajné služby.

Během několika měsíců pak chtějí státní zástupci Nečasovou obžalovat za údajné uplacení exposlanců ODS lukrativními posty ve státních firmách a za to, že nezdanila luxusní šperky a módní doplňky. V tomto případu proběhly před několika dny poslední výslechy, jak online deníku Aktuálně.cz potvrdil náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár.

autor: Radek Nohl | 13. 6. 2015 17:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama