Napadl mě Nečesaný, jsem si jistá, řekla soudu kadeřnice

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 2. 9. 2015 13:20
Původně nebyla dle svých slov schopná Nečesaného označit, protože špatně viděla. Nyní si je už identitou útočníka jistá.
Lukáš Nečesaný (uprostřed) u soudu s advokáty.
Lukáš Nečesaný (uprostřed) u soudu s advokáty. | Foto: ČTK

Hradec Králové – Napadená kadeřnice měla svojí výpovědí vnést do případu Lukáše Nečesaného jasno, to se ale nestalo. Na jednu stranu u hradeckého soudu, který začal pokus o vraždu znovu projednávat, uvedla, že ji napadl Lukáš Nečesaný. Následně si ale nedokázala vzpomenout na svého posledního zákazníka před útokem. Podle její výpovědi je tak pravděpodobné, že ztratila po útoku alespoň částečně paměť.

"Když ho pouštěli, viděla jsem ho v televizi a poznala jsem ho podle vlasů a úsměvu. Usmíval se úplně stejně," řekla u krajského soudu napadená kadeřnice.

Při rekognici Nečesaného stoprocentně nebyla schopná označit, protože údajně špatně viděla. Ve středu ale soudu znovu popsala, jak ji útočník praštil březovým polenem do hlavy, ale nebyla schopná přesně popsat, jak byl pachatel oblečený.

Jako první v obnoveném řízení vypovídal Lukáš Nečesaný, který byl již jednou v tomto případu odsouzen, Nejvyšší soud se ale rozhodl vrátit řízení na začátek.

Nečesaný: Jsem nevinen

Nečesaný u soudu znovu uvedl, že je nevinen. "Trvám na tom, co jsem uvedl v předchozích líčeních," řekl na začátku své výpovědi. Poté popisoval svoji cestu ke kadeřnici i odchod ke svým prarodičům. Soud poté vyslechl i jeho babičku Marii. Ta potvrdila čas příchodu jeho vnuka domů. Soud však rozporoval její předchozí výpověď, v níž uvedla, že se ručičky překrývaly, když přišel. "Tak to se omlouvám, to jsem špatně formulovala, ale jsem si jistá, že přišel v pět," řekla Nečesaná s tím, že si je jistá, protože v tu dobu začal její muž koukat na zprávy.

Soud dále vyslechl svědkyni Šlechtovou, která před pátou hodinou seděla v okně svého bytu a viděla přímo na kadeřnictví, kde k přepadení došlo. Šlechtová řekla, že její výpověď se nemění. "Viděla jsem, jak z kadeřnictví odešel mladý kluk a po chvilce do kadeřnictví vstoupila nějaká jiná osoba," vypověděla. Dodala také, že si je jistá, že osoba, která do kadeřnictví vstoupila, byl muž, ale odcházet ho už neviděla.

Podle jednoho z obhájců Lukáše Nečesaného Oldřicha Chudoby si musíme počkat na to, co vypovědí znalci ohledně paměti napadené kadeřnice. "Nechci nyní hodnotit výpověď paní svědkyně. Je potřeba vycházet ze znaleckých posudků a počkat si na výpovědi znalců. Je otázka, co si paní pamatuje a co ne," řekl Chudoba.

Obhájci svými otázkami, které pokládali kadeřnici, naznačili, že by svědkyně mohla být ovlivněna. Ta před soudem vypověděla, že ji 27. srpna doma navštívili vyšetřovatel Jušta s policistou a ptali se, jestli její ochrana probíhá v pořádku.

"Já neříkám, že je to úmysl ze strany policie. Musíme to dát do souvislostí s jejím zdravotním stavem, s amnézií a tak dále. Na člověka působí různé vjemy, co slyší, co vidí, ale to je otázka na znalce," řekl obhájce Chudoba.

Rozsudek tento týden nepadne

Hlavní líčení je v případu nařízené také na 3. září. Předseda senátu hradeckého soudu Jiří Vacek řekl, že poté bude jednání odročené, protože obhajoba trvá na výslechu všech zpracovatelů znaleckého posudku.

Podle obžaloby se pokus o vraždu stal předloni 21. února v kadeřnictví těsně před koncem pracovní doby. Útočník ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy a z peněženky jí ukradl 10 000 korun. Život jí zachránili lékaři.

Nečesaný od začátku obžalobu odmítá. Soudu řekl, že se chtěl v kadeřnictví dát ostříhat před schůzkou s přítelkyní, kadeřnice ale zavírala, a proto odešel. Nečesaný tvrdí, že žena musela být napadená až po jeho odchodu.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy