reklama
 
 

Náměstky kultury zůstávají Kalistová, Smolíková, Schreier a Ouroda

13. 11. 2015 17:45
Náměstky na ministerstvu kultury zůstali dosavadní náměstci Kateřina Kalistová, Petra Smolíková, René Schreier a Vlastislav Ouroda. "Ministerstvo kultury je tak prvním resortem, který naplnil ustanovení zákona a státní službě a jehož odborní náměstci byli jmenováni dle jeho regulí," uvedla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Výběrová řízení na pozice odborných náměstků byla vypsána 13. října. Čtyři výběrové komise se s uchazeči setkaly při pohovorech 5. listopadu, které pak vyhodnotily.

Praha - Náměstky na ministerstvu kultury zůstali dosavadní náměstci Kateřina Kalistová, Petra Smolíková, René Schreier a Vlastislav Ouroda. Uspěli ve výběrových řízeních, která se uskutečnila kvůli novému zákonu o státní službě. Neměli v nich protikandidáty.

Jmenovací dekrety náměstci převzali ve čtvrtek 12. listopadu. Informovala o tom mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková.

"Ministerstvo kultury je tak prvním resortem, který naplnil ustanovení zákona a státní službě a jehož odborní náměstci byli jmenováni dle jeho regulí," uvedla mluvčí. Politickými náměstky jsou nadále Anna Matoušková a Patrik Košický.

Výběrová řízení na pozice odborných náměstků byla vypsána 13. října. Čtyři výběrové komise, jejichž členy byli také Košický, Smolíková a Schreier, se s uchazeči setkaly při pohovorech 5. listopadu, které pak vyhodnotily.

Splnili všechny podmínky

"Konstatovaly, že všichni uchazeči o pozice odborných náměstků ministerstva kultury splnili všechny podmínky pro výkon odborné funkce dané zákonem a podmínkami výběrového řízení, a ve výběrovém řízení tak uspěli," popsala Cigánková.

Kalistová tak zůstala náměstkyní pro řízení sekce živého umění a Smolíková náměstkyní pro řízení sekce legislativní a mezinárodních vztahů. Schreier je i po výběrovém řízení náměstkem pro řízení sekce ekonomické a provozní, Ouroda náměstkem pro řízení sekce kulturního dědictví.

Jmenování do funkcí podepsal ministerský státní tajemník po uzavření dohody s ministrem Danielem Hermanem (KDU-ČSL).

autor: ČTK | 13. 11. 2015 17:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama