Náměstky kultury zůstávají Kalistová, Smolíková, Schreier a Ouroda

ČTK ČTK
13. 11. 2015 17:45
Náměstky na ministerstvu kultury zůstali dosavadní náměstci Kateřina Kalistová, Petra Smolíková, René Schreier a Vlastislav Ouroda. "Ministerstvo kultury je tak prvním resortem, který naplnil ustanovení zákona a státní službě a jehož odborní náměstci byli jmenováni dle jeho regulí," uvedla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Výběrová řízení na pozice odborných náměstků byla vypsána 13. října. Čtyři výběrové komise se s uchazeči setkaly při pohovorech 5. listopadu, které pak vyhodnotily.
Daniel Herman
Daniel Herman | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Náměstky na ministerstvu kultury zůstali dosavadní náměstci Kateřina Kalistová, Petra Smolíková, René Schreier a Vlastislav Ouroda. Uspěli ve výběrových řízeních, která se uskutečnila kvůli novému zákonu o státní službě. Neměli v nich protikandidáty.

Jmenovací dekrety náměstci převzali ve čtvrtek 12. listopadu. Informovala o tom mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková.

"Ministerstvo kultury je tak prvním resortem, který naplnil ustanovení zákona a státní službě a jehož odborní náměstci byli jmenováni dle jeho regulí," uvedla mluvčí. Politickými náměstky jsou nadále Anna Matoušková a Patrik Košický.

Výběrová řízení na pozice odborných náměstků byla vypsána 13. října. Čtyři výběrové komise, jejichž členy byli také Košický, Smolíková a Schreier, se s uchazeči setkaly při pohovorech 5. listopadu, které pak vyhodnotily.

Splnili všechny podmínky

"Konstatovaly, že všichni uchazeči o pozice odborných náměstků ministerstva kultury splnili všechny podmínky pro výkon odborné funkce dané zákonem a podmínkami výběrového řízení, a ve výběrovém řízení tak uspěli," popsala Cigánková.

Kalistová tak zůstala náměstkyní pro řízení sekce živého umění a Smolíková náměstkyní pro řízení sekce legislativní a mezinárodních vztahů. Schreier je i po výběrovém řízení náměstkem pro řízení sekce ekonomické a provozní, Ouroda náměstkem pro řízení sekce kulturního dědictví.

Jmenování do funkcí podepsal ministerský státní tajemník po uzavření dohody s ministrem Danielem Hermanem (KDU-ČSL).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy