Superúředníka vláda vybere příští týden, řekl Babiš

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 1. 2015 14:10
Původně chtěl kabinet klíčovou pozici obsadit již koncem tohoto týdne na mimořádném zasedání.
Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Náměstka ministra vnitra pro státní službu vybere vláda podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) z trojice finalistů až příští týden ve středu. Původně chtěl kabinet klíčovou pozici obsadit již koncem tohoto týdne na mimořádném zasedání.

"Mělo by to být na programu vlády na příští zasedání, to znamená ve středu," řekl Babiš. V tomto týdnu už podle něj žádné další jednání v této záležitosti naplánováno není.

Termín potvrdil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). "Už uplynuly všechny potřebné termíny, takže nic nebrání tomu, aby vláda zařadila ten bod na svůj program," poznamenal s tím, že by se závěrečný výběr měl odehrát příští středu. Jeho cílem podle Sobotky bude, aby členové vlády dospěli ke konsenzu.

V trojici, z níž bude vláda vybírat náměstka, jsou ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra Josef Postránecký, tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr. Podle dřívějších informací by se měli na příští vládu dostavit osobně, aby se s nimi ministři mohli seznámit.

Funkce nazývaná také jako "superúředník" vzniká podle služebního zákona. Náměstek bude šest let řídit státní správu a vyjednávat v Evropské unii.

Do opakovaného tendru se přihlásilo 21 lidí, z toho 11 bylo vyřazeno pro nesplnění požadavků, z deseti zbývajících byla vybrána finální trojice. Původní výběrové řízení bylo vypsáno už loni, nikdo z uchazečů ale tehdy nesplnil podmínky.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 30 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy