Na Vyškovsku zavalil strom při těžbě dřeva dělníka, na místě zemřel

ČTK ČTK
1. 2. 2019 18:11
Při těžbě dřeva v katastru obce Rychtářov na Vyškovsku v pátek odpoledne zemřel jeden lesní dělník a druhý utrpěl středně těžká zranění. Policisté nyní vyšetřují, co se stalo a zda nebyla zanedbána bezpečnost práce.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: BoysPlayNice, Jakub Skokan, Martin Tůma

Strom muže při těžbě zavalil, zemřel na místě. Zraněného muže přepravili záchranáři vrtulníkem na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Ve špatně přístupném terénu ve stráni zasahovali i hasiči a záchranáři, informovali mluvčí policistů, hasičů i záchranářů.

Majitelé lesů těží i v současném nepříliš příznivém počasí, protože se snaží za každou cenu likvidovat následky kůrovcové kalamity a rovněž těží preventivně, aby zabránili dalšímu šíření kůrovce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy