reklama
 
 

Na Moravě hrozí silný vítr, na hřebenech Jeseníků a Beskyd muže řádit orkán

4. 3. 2017
Meteorologové varují před silným větrem. Ten hrozí na Moravě a ve Slezsku od sobotního odpoledne do nedělního rána. Řidiči by měli jezdit opatrně a turisté by se neměli vydávat na hřebenové túry, kde může řádit orkán. Stavebníci mají zabezpečit svou techniku, aby nepoškodila další objekty.

Praha  - Na Moravě a ve Slezsku hrozí od sobotního odpoledne do nedělního brzkého rána silný vítr, upozorňuje na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V nižších a středních polohách bude rychlost v nárazech místy dosahovat kolem 70 kilometrů v hodině, na horách kolem 90 km/h, což podle Beaufortova stupnice odpovídá vichřici, a v hřebenových partiích Jeseníků a Beskyd může udeřit až orkán o síle až 125 km/h.

Varování platí od sobotních 15:00 do nedělních 06:00 pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Břeclav, Hodonín, Vyškov v kraji Jihomoravském. V neděli v ranních hodinách by měl po přechodu studené fronty od západu vítr slábnout.

Meteorologové doporučují lidem, aby při řízení auta jeli maximálně opatrně a na horách omezili túry, zejména by se neměli vydávat do hřebenových partií. Stavebníci by měli zabezpečit stavební jeřáby apod.

Vítr zkomplikoval život v České republice i v minulých dnech a týdnech. V únoru vichřice působila škody v lesích a energetická společnost ČEZ kvůli ní vyhlásila kalamitní stav v 18 okresech.

Ačkoli Čech se aktuální výstraha ČHMÚ netýká, silně fouká například i v Krkonoších. Kabinovou lanovkou z Pece pod Sněžkou na Sněžku se tak turisté dostanou pouze na mezistanici na Růžové hoře. Provoz horního úseku lanovky zastavil právě silný vítr, řekl pracovník lanovky.

autor: ČTK | 4. 3. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama