Na Klínovci zahynul řidič sněžného skútru

ČTK ČTK
1. 2. 2014 10:30
Horská služba varuje návštěvníky hor.
Foto: Aktuálně.cz

Loučná pod Klínovcem - Na Klínovci v Krušných horách zemřel v pátek večer osmatřicetiletý řidič sněžného skútru. Okolnosti jeho smrti prošetřují kriminalisté z Kadaně.

"Byla nařízena soudní pitva, která by měla určit příčinu smrti,"  řekla mluvčí policie Alena Bartošová. Muže ležícího pod skútrem podle ní našla u jedné z chat zhruba v 19:00 žena, která tudy procházela a přivolala pomoc.

Jako první na místo dorazila horská služba. "Shodou okolností byli naši záchranáři připraveni v garáži s veškerou výstrojí, takže jsme u zraněného byli během velice krátké doby. Jakmile jsme dorazili, museli jsme nejdříve muže vyprostit a ihned poté jsme začali s ošeřením," popsal zásah náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Muž byl podle něj v bezvědomí a bez známek srdeční činnosti, pokusili se ho proto resuscitovat. V této činnosti pak dalších zhruba tři čtvrtě hodiny pokračovala i záchranná služba, muže se ale oživit nepodařilo.

"Nevíme sice, jak konkrétně k této nehodě došlo, ale upozorňuji návštěvníky hor, že sněžný skútr není hračka. Jde o stroje těžké, které rychle reagují na jakýkoliv podnět a v rukou nezkušeného jezdce pak může lehce dojít k ohrožení života jeho i ostatních kolem," varoval Güttner.

 

Právě se děje

Další zprávy