Na dálnici u Olomouce kvůli popraskané vozovce havarovala čtyři auta a náklaďák

per ČTK per, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2021 19:53
Deset lidí bylo zraněno při hromadné nehodě pěti aut, která se stala v sobotu odpoledne na dálnici D35 u Olomouce kvůli popraskané vozovce. Hlavní tah Olomouc-Ostrava je mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem uzavřen v obou směrech. Podle Ředitelství silnic a dálnic kvůli vedru praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

Nehody se na D35 u Přáslavic staly poté, co automobily zastavovaly kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty.

"Kolem 15. hodiny jsme obdrželi oznámení o dopravní nehodě na 289. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Podle prvotního šetření na místě havarovala 4 osobní vozidla a jedno nákladní," řekl pro Aktuálně.cz mluvčí olomoucké policie Libor Hejtman.

V pravém jízdním pruhu se část dálnice zvlnila. Betonový povrch pravděpodobně vlivem horka popraskal a auta proto v místě zastavovala. Kamion i tři osobní vozidla zastavila, ale čtvrté auto ve stejném směru ne a narazilo tak do stojící kolony, popsal Hejtman. Podle záchranářů utrpělo deset lidí lehká zranění. Někteří byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Policie nejdřív uzavřela dálnici ve směru od Olomouce na Lipník v úseku mezi 283. a 290. kilometrem. Vpodvečer pak uzavřeli i komunikaci v opačném směru, také kvůli zvlněnému povrchu. Úsek dálnice bude nejméně týden zavřený, protože je nutné vozovku opravit. Řidiče čeká objížďka.

 

Právě se děje

Další zprávy