Na Českolipsku bojují hasiči s požárem lesa. Zásah potrvá nejméně do čtvrtku

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2018 15:20
Požár v obtížně přístupném terénu ve svahu byl hasičům nahlášen v úterý kolem půl deváté večer.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Dubá (Českolipsko) - V obtížně přístupném terénu u Dubé na Českolipsku likvidují hasiči od úterního večera požár lesa na více než 2,5 hektaru. "Zásah potrvá minimálně do čtvrtka," řekla krajská mluvčí Pavlína Bílková.

"Požár se sice nijak masivně nešíří, vzhledem k členitosti terénu se nám ho ale zatím nepodařilo lokalizovat," řekla před 14:30 Bílková. Zásah podle ní komplikuje sucho. "I když se zdá třeba na povrchu, že je to uhašené, když se hrábne hlouběji, tak tomu tak není," uvedla. Skrytých ohnisek může být podle ní v členitém terénu hodně.

Požár v obtížně přístupném terénu ve svahu byl hasičům nahlášen v úterý kolem půl deváté večer. "Máme tam 11 jednotek. Je nataženo vedení a vodu dopravujeme kyvadlově," dodala Bílková. Na místo byl podle ní už v úterý večer povolán také vrtulník s plnícím vakem na vodu, pomáhá hasičům likvidovat požár ze vzduchu. K dispozici mají zasahující jednotky také speciální obojživelné pásové vozidlo Hägglunds, využívají ho k dopravě hasičů a materiálu na místo požáru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marhoulovo Nabarvené ptáče se dostalo do výběru hollywoodských kritik

Magazín The Hollywood Reporter zařadil film Václava Marhoula Nabarvené ptáče mezi dvacet nejlepších snímků z filmových festivalů letošního podzimu
Zdroj: ČTK
Další zprávy