Na Českolipsku bojují hasiči s požárem lesa. Zásah potrvá nejméně do čtvrtku

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 5. 2018 15:20
Požár v obtížně přístupném terénu ve svahu byl hasičům nahlášen v úterý kolem půl deváté večer.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Dubá (Českolipsko) - V obtížně přístupném terénu u Dubé na Českolipsku likvidují hasiči od úterního večera požár lesa na více než 2,5 hektaru. "Zásah potrvá minimálně do čtvrtka," řekla krajská mluvčí Pavlína Bílková.

"Požár se sice nijak masivně nešíří, vzhledem k členitosti terénu se nám ho ale zatím nepodařilo lokalizovat," řekla před 14:30 Bílková. Zásah podle ní komplikuje sucho. "I když se zdá třeba na povrchu, že je to uhašené, když se hrábne hlouběji, tak tomu tak není," uvedla. Skrytých ohnisek může být podle ní v členitém terénu hodně.

Požár v obtížně přístupném terénu ve svahu byl hasičům nahlášen v úterý kolem půl deváté večer. "Máme tam 11 jednotek. Je nataženo vedení a vodu dopravujeme kyvadlově," dodala Bílková. Na místo byl podle ní už v úterý večer povolán také vrtulník s plnícím vakem na vodu, pomáhá hasičům likvidovat požár ze vzduchu. K dispozici mají zasahující jednotky také speciální obojživelné pásové vozidlo Hägglunds, využívají ho k dopravě hasičů a materiálu na místo požáru.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy