Mynář se o kandidatuře za SPOZ rozhodne do čtvrtka

ČTK ČTK
26. 8. 2013 14:27
Po zasedání předsednictva strany by mělo být jasno i o kandidatuře současných ministrů
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Prezidentův kancléř Vratislav Mynář oznámí svou případnou účast ve volbách zřejmě až na čtvrtečním zasedání předsednictva SPOZ.

Na jednání nejvyššího orgánu strany se bude rozhodovat o kandidátkách do předčasných voleb. Vedení SPOZ se také dozví, zda za zemanovce budou kandidovat někteří ministři kabinetu Jiřího Rusnoka, například ministr pro místní rozvoj František Lukl.

Předsednictvo SPOZ zasedne ve čtvrtek v podvečer v pražském sídle strany. "Všechno se to směruje k tomu datu a nikdo nechce dávat nějakou informaci dříve," řekl k obsazení kandidátních listin místopředseda strany Vladimír Kruliš.

Hradní kancléř Mynář podle něj straníkům řekl, že o své účasti ve volbách rozhodne do čtvrtka. Šéf kanceláře prezidenta Miloše Zemana na dotaz o své kandidatuře neodpověděl.

V médiích se spekuluje o tom, že do voleb v barvách SPOZ půjde několik členů dočasné vlády. Ve čtvrtek své rozhodnutí zřejmě oznámí Lukl. Podle Mladé fronty dnes vyjednávají zemanovci také s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem a ministrem práce Františkem Koníčkem.

Ministr vnitra Martin Pecina se asi stane lídrem kandidátky v Severomoravském kraji. Mohl by být i celorepublikovou tváří kampaně, míní krajský předseda SPOZ Martin Schubert.

Strana práv občanů - zemanovci začala nabírat na významu po vítězství Miloše Zemana v přímé volbě hlavy státu. Zeman učinil svým kancléřem někdejšího lídra strany Mynáře a zúčastnil se také například pražského sjezdu strany.

Ministři Rusnokova kabinetu jsou prezidentovi názorově blízcí a účastí v úřednické vládě se podle politologů zapíší do povědomí voličů, což by mohlo pomoci SPOZ, pokud za stranu budou kandidovat.

 

Právě se děje

Další zprávy