Muž v Kadani zabil bývalou partnerku, k činu se přiznal

ČTK ČTK
25. 11. 2013 10:22
K neštěstí došlo v sobotu dopoledne při hádce, muž pak čin sám oznámil na policii
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Kadaň - Policisté obvinili třiačtyřicetiletého muže z vraždy bývalé partnerky.

Žena zemřela v sobotu dopoledne v Kadani na Chomutovsku, muž se k činu přiznal.

Příčinu její smrti objasní soudní pitva, informovala krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

"Muž ve věku 43 let měl v bytě po předchozí slovní rozepři usmrtit svoji bývalou, o tři roky mladší, přítelkyni. Čin potom sám oznámil na policii," uvedla.

Policisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, zároveň byl podán podnět na vzetí obviněného do vazby.

"Přesnou příčinu úmrtí čtyřicetileté ženy určí nařízená soudní pitva, která proběhne v těchto dnech. Na případu policisté intenzivně pracují," dodala Bartošová.

Za úmyslné usmrcení může soud udělit trest deset až osmnáct let vězení.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy