Muž ubil na Vánoce dva bezdomovce. Jsem vrah, neumím s tím spát, přiznal se

ČTK ČTK
9. 8. 2016 11:22
Krajský soud v Ostravě začal v úterý řešit loňskou dvojnásobnou vraždu bezdomovců ve Frýdku-Místku. Obžalovaný jednašedesátiletý Jindřich M. sice tentokrát nevypovídal, dříve se ale při výslechu na policii přiznal. Uvedl, že zabíjel v opilosti, těsně po štědrovečerní večeři, na kterou ho jeho oběti pozvaly. Hostitele a jeho partnerku ubil brutálním způsobem dřevěnou tyčí. Oběma způsobil těžké zranění mozku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ostrava - Před Krajským soudem v Ostravě stanul jednašedesátiletý Jindřich M. U výslechu se přiznal, že loni na Štědrý den ubil tyčí dva bezdomovce, kteří ho pozvali na večeři.

"Jsem vrah. Neumím s tím spát. Zabil jsem dva lidi. Chci trest smrti," řekl při výslechu dnes už obžalovaný bezdomovec, jemuž hrozí až výjimečný trest. U soudu tentokrát nevypovídal. Podle státního zástupce není úplně jasný motiv útoku. Za vším podle něj byl alkohol a fakt, že obžalovaný má po jeho konzumaci sklony k agresivitě.

To se projevilo i loni na Štědrý den. Obžalovaný od rána popíjel víno. Pil s kamarády a pak s párem jiných bezdomovců ve věku 48 a 50 let. Potkal je u obchodu a žena jej pozvala na štědrovečerní večeři. Pár bydlel v opuštěném betonovém bunkru. Tam se všichni tři vydali. Pili alkohol, žena připravovala večeři. Po jídle pili dál a nakonec se mezi muži vyostřil konflikt. Obžalovaný tvrdí, že z hostitele dostal strach. Chtěl utéct.

"Něco se mi nelíbilo. Nevím přesně co. Jeho hlas zněl divně," řekl. Podle stop zajištěných na místě oba obyvatele bunkru brutálně napadl dřevěnou tyčí. Způsobil jim především rozsáhlá poranění mozku. Muži například na čtyřech místech prorazil lebku. Podle znalců oběti zemřely několik minut po útoku. Obžalovaný pak odešel a vrátil se do opuštěných stájí, kde přebýval. Policie jej zadržela po několika dnech. "Jednal jsem impulzivně. Už jsem byl vzteklý. Pak si nic nepamatuji. Jen že jsem je mlátil. Ani nevím kam všude," dodal obžalovaný.

Hlavní líčení je naplánováno i na středu. Je možné, že soudkyně vynese rozsudek.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy