Muž přišel z koledy a přestal vidět, metanol se nepotvrdil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 4. 2014 7:53
Podezření na další případ otravy metanolem vyšetřovali od Velikonočního pondělí na Benešovsku, následné rozbory podezření podle policie nepotvrdily.
Foto: Aktuálně.cz

Benešov - Opilý muž z Benešovska začal po koledování o Velikonočním pondělí ztrácet zrak, ale podezření na otravu metanolem se nepotvrdilo. Upřesnila to mluvčí krajských záchranářů Tereza Vojtová a mluvčí krajské policie Pavel Truxa.

O Velikonocích se vždy zvyšuje počet výjezdů záchranářů či policie kvůli alkoholu, středočeští záchranáři během Velikonočního pondělí vyjížděli k 22 případům opilých koledníků. Následky u muže z Benešovska však byly vážnější.

"Před polednem na tísňovou linku volala žena z malé obce na Benešovsku. Její manžel se vrátil domů z koledy pod vlivem alkoholu a přestával vidět," řekla Vojtová. "S podezřením na otravu metanolem záchranáři muže převezli do benešovské nemocnice k dalšímu vyšetření," doplnila.

"Následné rozbory ale podezření na otravu metanolem nepotvrdily," řekl policejní mluvčí Truxa.

Na Benešovsku se v minulosti objevila i smrtelná otrava jedovatým alkoholem, na konci roku 2012 zemřel po požití metanolu jedenašedesátiletý muž.

Pondělní možná otrava metanolem přišla v době, kdy se již zřejmě blíží rozsudek v hlavní, takzvané zlínské větvi metanolové aféry. Vynesen bude pravděpodobně ve druhé polovině května.

Metanolová aféra odstartovala v Česku na začátku září 2012. Jedovatými alkoholickými nápoji se smrtelně otrávily desítky lidí v celé republice a řada dalších skončila s trvalými následky, například poškozením zraku. Podle vyšetřovatelů byl příčinou otrav nelegálně vyráběný alkohol. V hlavní, takzvané zlínské části kauzy je deset lidí obžalováno z podílu na smrti 38 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy