reklama
 
 

Mráz v Česku zabil nejméně patnáct lidí

23. 1. 2006 12:50
Praha - Od začátku zimy zemřelo v Česku v důsledku mrazu a podchlazení již nejméně patnáct lidí.

Jde přitom pouze o případy, o nichž referovala média - skutečný počet obětí tedy může být vyšší.

Poslední oběti zabil mráz v noci na dnešek.

Těžce podchlazeného bezdomovce z Moravského Berouna se nad ránem marně snažil oživit lékařský tým anesteziologicko-resuscitačního oddělení bruntálské nemocnice.

"Muž ležel před domem ve sněhu. Když nám ho přivezli, byl těžce podchlazený, komatózní stav, svalová ztuhlost. Opakovaně proběhla resuscitace, bohužel zemřel," řekla primářka ARO Jitka Brázdová.

Další bezdomovec byl nalezen na silnici v Oldřichově na Táborsku. Lékař konstatoval smrt následkem prochladnutí organismu.

Po víkendu pak našli na samotě poblíž Radošova na Třebíčsku spolupracovníci mrtvého třiapadesátiletého muže. Podle svědků ztratil klíče od domu. Snad se rukou pokusil rozbít výplň okna, přičemž se poranil. V mrazivém počasí pak vykrvácel a zemřel.

Pravděpodobně první obětí této zimy se 23. listopadu stal bezdomovec z Frýdku-Místku. O čtyři dny později nalezli mrtvou pětapadesátiletou ženu v chatové oblasti v České Třebové na Orlickoústecku. Na její smrti měl zřejmě podíl i alkohol.

Případy úmrtí v důsledku podchlazení organismu se v Česku opakují každoročně.

V zimě 2004/2005 přinesla média zprávy nejméně o osmnácti obětech. A například polská policie dnes oznámila, že si letošní zima vyžádala už 150 obětí.

autor: Redakce DOM, ČTK | 23. 1. 2006 12:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama